"İtalyan gelin" Marineo'nun katil zanlısı adliyede

  • Giriş : 12.04.2008 / 23:17:00
  • Güncelleme : 12.04.2008 / 23:22:11

Marineo'nun katil zanlısı Murat K. emniyetteki sorgusu bittikten sonra adliyeye çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, Tavşanlı köyü Ballıkayalar mevkisinde ormanlık alanda cesedi bulunan Milanolu sanatçı Giuseppina Pasqualino di Marineo'nun katil zanlısı Murat K. emniyetteki sorgusu bittikten sonra adliyeye çıkarıldı.

Sanatçıyla birlikte olmak isteği reddedilince ormanlık alana götürerek tecavüz ettiği, daha sonra da boğarak öldürdüğü idda edilen Murat K. adliyeye götürülürken elleriyle yüzünü kapadı ve basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

Dünya Barışı için sanatsal bir etkinlik gerçekleştirmek ve savaş mağduru ülkelere dikkat çekmek için gelinlik giyerek otostopla İtalya'dan İsrail'e gitmek üzere yola çıkan ve Türkiye'de kaybolan, sanat camiasında Pippa Bacca ismiyle bilinen ve 31 Mart tarihinden itibaren kendisinden haber alınamayan 33 yaşındaki İtalyan ressam Giusseppina Pasqualino di Marineo Gebze'nin Tavşanlı beldesi Ballıkaya Sarıbeyir mevkiinde dün gece ölü olarak bulundu.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, İtalyan sanatçı Morineo, katil zanlısı Murat K'nın 34 EF 1984 plakalı tata marka kamyonetine D-100 kara yolu Yenimahalle Mahallesi MC Donalds restoranın yakınlarında otostop yaparak bindi. Araç içerisinde İtalyan sançtı ile birlikte olmak isteyen Murat K teklifine red yanıtı alan Murat K. sanatçıyı daha önce define aramak üzere sık sık geldiği Tavşanlı köyü Ballıkayalar mevkisinde ormanlık alana götürdü. Şüpheli, burada tecavüz ettiği Marineo'yu daha sonra elleriyle boğarak öldürdü. Sanatçının eşyalarını alan ve cesedi çıplak vaziyette çalıların arasına bırakan Murat K olay yerinden hızla uzaklaşırken kendi cep telefonunu kapatıp sanatçının cep telefonunu aldı.

Son olarak görüldüğü Gebze'de İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü teknik takip sonucunda telefonun verdiği sinyaller ile 10 gün sonra gözlem altına alınan zanlı Murat K suçunu itiraf ederek, sanatçıyı öldürdüğü Tavşanlı köyünde cesedin yerini gösterdi. Sanatçının cesedi olay yerinden polisler tarafından kaldırılarak ön otopsi için Gebze devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada yakınları tarafından teşhis edilen ceset daha sonra Adli Tıbba götürüldü.

Öte yandan Milanolu sanatçı Giuseppina Pasqualino di Marineo'nun katil zanlısının çeşitli tarihlerde 2 ayrı hırsızlık olayına karıştığı öğrenilirken ve sabıkası bulunan Murat K'nin ikinci evliliğini yaptığı ve iki çocuk babası olduğu bildirildi. Olayın duyulması üzerine yakınları ortadan kaybolurken zanlının sorgusu Gebze Emniyet Müdürlüğü'nde bittikten sonra Gebze Adliyesi'ne götürüldü. Zanlının sorgusu devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious