İtalyan gelinin katili Murat Karataş cinayeti anlattı

İtalyan gelinin katili Murat Karataş cinayeti anlattı.10123
  • Giriş : 13.04.2008 / 20:16:00
  • Güncelleme : 13.04.2008 / 20:20:53

Giuseppina Pasqualino di Marineo'yu tecavüz edip öldüren Murat Karataş, eski bir sabıkalı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir sanatçı ile gelinlik giyip 8 Mart'ta Milano'dan yola çıkan, dünya barışına dikkat çekmek amacıyla otostop yaparak Tel Aviv'e gitmeyi hedefleyen, ancak 31 Mart'ta Gebze ilçesinde görüldükten sonra ortadan kaybolan İtalyan Sanatçı 33 yaşındaki Giuseppina Pasqualino di Marineo'yu tecavüz edip öldürdüğü anlaşılan katil zanlısı Murat Karataş, eski bir sabıkalı çıktı.

Bir anda tüm dünyanın dikkatlerini Türkiye'ye çevirmesine neden olan ve başta hırsızlık olmak üzere birçok suçtan sabıkası olduğu anlaşılan katil zanlısının, cinayeti işledikten sonra Tekirdağ ve Çerkezköy'e gittiği, günlerce burada dolaştığı anlaşıldı.

BARIŞ MESAJI VERECEKTİ

Sanat dünyasında Pippa Bacca olarak tanınan, sanatçı arkadaşı Silvia Moro ile birlikte gelinlik giyerek 8 Mart 2007'de Milano'dan yola çıkan Gisepina Pasqalino de Morineo, Balkan ülkeleri ve Türkiye üzerinden otosptop yaparak tüm dünyaya barış mesajı vermek amacıyla Tel Aviv'e gitmeyi hedefliyordu.

Milano'daki kardeşi ve nişanlısına attığı SMS mesajlarından 19 Mart'ta İstanbul'da birbirinden ayrıldığı belirlenen iki arkadaştan Pippa Bacca, en son olarak da üzerinde gelinlik benzeri kıyafet ve elinde barış çağrısı yapan pankartla 31 Mart'ta Gebze'de D-100 Karayolu'nun Bayramoğlu sapağında görüldükten sonra ortadan kaybolmuştu.

KIZKARDEŞİ VE NİŞANLISI YARDIM İSTEMİŞTİ

İtalya'daki kızkardeşi Antonia Giuseppina Pasqualinio di Marineo ve nişanlısı Giovanni Chiari'nin, Pippa Bacca'dan bu tarihten itibaren haber alamadıklarını bildirerek meyda kanalıyla yardım istemesi üzerine, bu haberleri ihbar kabul eden Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri bazı ihbarları da değerlendirerek harekete geçti.

KATİL ZANLISI, TELEFONA KENDİ KARTINI TAKMIŞ

Polis, yaptığı araştırmalarda 31 Mart'ta Pippa Bacca'yı Gebze Bayramoğlu sapağındaki akaryakıt istasyonundan aracına aldığını belirlediği Murat Karataş'ı aramaya başladı. Eşinden ayrı yaşayan evli ve iki çocuk babası olduğu anlaşılan, ayrıca 3'ü hırsızlık olmak üzere birçok suçtan sabıkası olduğu anlaşılan Murat Karataş'ın peşine düşen polis, İtalyan sanatçının cep telefonunu da email numarasından izlemeye aldı. Murat Karataş'ın Tekirdağ ve Çerkezköy taraflarında olduğunu belirleyen polis ekipleri buraya giderek onu kamyonetiyle birlikte ele geçirdi.

İLK SORGUDA ÇÖZÜLDÜ

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, Tavşanlı köyü Ballıkayalar mevkisinde çalılar arasında cesedi bulunan Milanolu sanatçı Giuseppina Pasqualino di Marineo’nun katil zanlısı M.K’nin, sanatçıyla birlikte olmak istediği, reddedilince ormanlık alana götürerek tecavüz ettiği, daha sonra da boğarak öldürdüğü bildirildi.

Alınan bilgiye göre, İtalyan sanatçı Morineo, katil zanlısı M.K’nin 34 EF 1984 plakalı kamyonetine D-100 kara yolu Yenimahalle Mahallesi MC Donalds restoranın yakınlarında otostop yaparak bindi. Bir süre sonra sanatçıyla birlikte olmak isteyen şüpheli, reddedilince sanatçıyı Tavşanlı köyü Ballıkayalar mevkisinde ormanlık alana götürdü.

Şüpheli, burada tecavüz ettiği Marineo’yu daha sonra elleriyle boğarak öldürdü ve cesedi çıplak vaziyette çalıların arasına bıraktı. Gebze’de serbest çalışan ve hırsızlık suçlarından sabıkası bulunan M.K’nin ikinci evliliğini yaptığı ve iki çocuğu bulunduğu öğrenildi.

Polisteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından saat 16.00 sıralarında Gebze Adliyesi'ne sevk edilen Murat Karataş'ın ifadesini, Cumhuriyet Savcısı Kemal Bayık aldı. Daha sonra nöbetçi 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Karataş, ‘tecavüz', ‘gasp', ‘delilleri ortadan kaldırmak', ‘yakalanmamak amacıyla kasten adam öldürmek' suçuyla tutuklandı. Murat Karataş daha sonra Gebze Cezaevi'ne gönderildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious