İtalyan kabare sanatçısı Ankara'da

İtalyan kabare sanatçısı Ankara'da.21537
  • Giriş : 17.04.2008 / 23:27:00

İtalyan komedyen ve kabare sanatçısı Enio Marchetto, ''Bir gece rüyamda Marilyn Monroe'yu kağıt kostüm içerisinde gördüm. Sabah kalktım, kağıttan kostüm hazırladım; bu benim hayalimdi'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Marchetto, en son yarattığı karakterin de Ajda Pekkan olduğunu belirterek, ilk kez bir Türk karakter yarattığını, çok tanınmış olduğu ve çok fazla imajını değiştirdiği için Pekkan'ı seçtiğini bildirdi.

Ünlü yıldızları kendi tasarladığı karton kostümleriyle canlandıran ve pandomim, dans ve stand-up şovu birleştirerek seyircilere kahkaha dolu dakikalar yaşatan komedyen Marchetto, yarın da MEB Şura Salonu'nda başkentlilerle buluşacak.

Marchetto, bu işe 20'li yaşlarda, Venedik karnavalına eğlence amaçlı katılarak başladığını söyledi.

Kağıttan karakterler yapma konusunda gördüğü bir rüyanın etkili olduğunu belirten Marchetto, "Bir gece rüyamda Marilyn Monroe'yu bir kağıt kostüm içerisinde gördüm. Sabah kalktım, kağıttan bir kostüm hazırladım; bu benim hayalimdi ve bunu gerçekleştirdim" dedi.

Marchetto, gösterisini yaratırken kukla sanatından esinlenmediğini ancak Venedik karnavalındaki bir İngiliz mim sanatçısı ile çizgi filmlerden etkilendiğini dile getirerek, "Herhangi bir kişiyi, herhangi bir karakteri çok rahat kostüm haline dönüştürebilirim. Sadece kağıt ve peruk kullanarak, o kişinin kişilik özelliklerini yansıtabilirim" diye
konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious