İtalyan sanatçı için ayin düzenlendi

İtalyan sanatçı için ayin düzenlendi.19325
  • Giriş : 13.04.2008 / 14:14:00

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Katolik Hıristiyanlar, Gebze'de öldürülen İtalyan sanatçı Pippa Baca için ayin düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ortadoğu'da yaşanan savaşlarda mağdur olan ülkelere dikkat çekmek ve barışa katkı sağlamak amacıyla gelinlik giyerek yola çıkan, ancak Gebze'de öldürülen İtalyan sanatçı Pippa Bacca'nın ölüm haberi, Türkiye'de yaşayan Katolik Hıristiyanları da derin üzüntüye boğdu.

8 Mart tarihinde sanatçı arkadaşı Silvia Moro ile birlikte gelinlik giyerek İtalya'nın Milano kentinden yola çıkan barış elçilerinden Pippa Bacca'nın öldürülmesinin ardından Anadolu Episkoposluğunun merkezi konumundaki İskenderun Katolik Kilisesi'nde bugün ayin düzenlendi. Episkopos Luigi Padovese'nin, İtalya'ya giderek cenazeye katılacağı belirtildi.

Gelinlik giyerek arkadaşıyla birlikte yola çıkan ve Hatay'a kadar yetişen Silvia Moro'nun ise bu olayın ardından ülkesine döneceği bildirildi. Bugün İskenderun Katolik Kilisesinde Peder Yusuf Petrila'ın duaları ile başlayan ayinde, hayatını kaybeden İtalyan sanatçı için dualar eden Hıristiyanlar yaşanan çirkin saldırıyı kınadılar.

İskenderun Katolik Kilisesi Rahibi Yusuf Petrila, "Barış elçisi olarak yola çıkan ve hayatını kaybeden Pippa Bacca için dua edelim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious