İtalyan sanatçı Marineo'nun katil zanlısı yakalandı

İtalyan sanatçı Marineo'nun katil zanlısı yakalandı.7944
  • Giriş : 12.04.2008 / 15:18:00
  • Güncelleme : 12.04.2008 / 17:51:53

Evli ve 2 çocuk babası adam "birliktelik teklifimi reddedince tecavüz edip boğarak öldürdüm" dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İtalyan ressam Giusseppina Pasqualino di Marineo ölümü ile ilgili olarak gözaltına alınan Murat K. sağlık raporu için hastaneye sevk edildi.

Çerkezköy'de bir yakınının evinde 4 gün kalan Murat K. daha önce belirlenen eşgali yardımı ile bir görgü tanığı tarafından polise ihbar edilmişti.

İhbar üzerine hareket geçen emniyet güçleri Murat K.'yı gözaltına alarak Gebze'ye getirdi. İfadesi alınan Karataş, 34 FE 1984 plakalı siyah renkli çift kabin Tata marka bir kamyonet ile İtalyan ressamı Gebze ilçesi Tavşanlı Köyü, Ballıkayalar mevkiinde ormanlık araziye götürerek gömdüğünü itiraf etti.

Cesedin 11 gündür toprak altında olduğu ve cesedin toprağa gömülü, çıplak vaziyette bulunduğu iddia edildi. İtalyan Ressamın kız kardeşi Antonia Di Marineo ve nişanlısı Giovanni Chiari Gebze'ye gelerek cesedi teşhis etti.

KATİL ZANLISI, TELEFONA KENDİ KARTINI TAKMIŞ

Polis, yaptığı araştırmalarda 31 Mart'ta Pippa Bacca'yı Gebze Bayramoğlu sapağındaki akaryakıt istasyonundan aracına aldığını belirlediği Murat Karataş'ı aramaya başladı. Eşinden ayrı yaşayan evli ve iki çocuk babası olduğu anlaşılan, ayrıca 3'ü hırsızlık olmak üzere birçok suçtan sabıkası olduğu anlaşılan Murat Karataş'ın peşine düşen polis, İtalyan sanatçının cep telefonunu da email numarasından izlemeye aldı. Murat Karataş'ın Tekirdağ ve Çerkezköy taraflarında olduğunu belirleyen polis ekipleri buraya giderek onu kamyonetiyle birlikte ele geçirdi.

İLK SORGUDA ÇÖZÜLDÜ

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, Tavşanlı köyü Ballıkayalar mevkisinde çalılar arasında cesedi bulunan Milanolu sanatçı

Giuseppina Pasqualino di Marineo’nun katil zanlısı M.K’nin, sanatçıyla birlikte olmak istediği, reddedilince ormanlık alana götürerek tecavüz ettiği, daha sonra da boğarak öldürdüğü bildirildi.

Alınan bilgiye göre, İtalyan sanatçı Morineo, katil zanlısı M.K’nin 34 EF 1984 plakalı kamyonetine D-100 kara yolu Yenimahalle Mahallesi MC

Donalds restoranın yakınlarında otostop yaparak bindi. Bir süre sonra sanatçıyla birlikte olmak isteyen şüpheli, reddedilince

sanatçıyı Tavşanlı köyü Ballıkayalar mevkisinde ormanlık alana götürdü. Şüpheli, burada tecavüz ettiği Marineo’yu daha sonra elleriyle boğarak

öldürdü ve cesedi çıplak vaziyette çalıların arasına bıraktı. Gebze’de serbest çalışan ve hırsızlık suçlarından sabıkası bulunan

M.K’nin ikinci evliliğini yaptığı ve iki çocuğu bulunduğu öğrenildi. Zanlının sorgusu Gebze Emniyet Müdürlüğünde sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious