İtalyan sanatçı Türkiye'de kayboldu

İtalyan sanatçı Türkiye'de kayboldu.7178
  • Giriş : 07.04.2008 / 17:06:00

Sanat dünyasında daha ziyade Pippa Bacca ismiyle tanınan 33 yaşındaki Milanolu sanatçı Giuseppina Pasqualino di Marineo 31 Mart'ta Türkiye'de kayıplara karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çağdaş İtalyan sanatçısı Bacca'nın bulunması için İtalya'nın Türkiye ve Suriye'deki diplomatik temsilcilikleri alarma geçirildi. Ancak İtalya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'de bulunduğu sırada kaybolan Bacca'nın Suriye'ye giriş yapmadığının saptandığını belirtti.

Edinilen bilgiye göre, Bacca, sanatçı arkadaşı Silvia Moro ile birlikte 8 Mart 2007'de Milano'dan yola çıktı. Üzerlerinde gelinliklerle yola çıkan iki sanatçı, Balkan ülkeleri ve Türkiye üzerinden kara yoluyla otostop yaparak Tel Aviv'e ulaşmayı hedefliyorlardı. 19 Mart'ta İstanbul'da birbirlerinden ayrılan iki sanatçı, münferit olarak farklı güzergahları izlemelerinin ardından Beyrut'ta yeniden buluşmayı planlamıştı. Ancak Bacca'nın, 31 Mart'ta İstanbul'dan İtalya'daki erkek arkadaşına SMS atmasının ardından sırra kadem bastığı, kendisinden bir daha haber alınamadığı kaydedildi.

-EN SON GEBZE'DE GÖRÜLDÜ-

Bacca'nın ailesi, edindikleri bilgilere göre, kızlarının en son Gebze'de görüldüğünü belirtti.

İtalyan basınında yer alan haberlerde, İstanbul'da İtalyan sanatçıyı ağırlayan bir kamyon şoförünün, Bacca'ya en son Gebze'de rastladığını belirtti. Kamyoncu, Bacca'ya bilet almak istediğini, ancak İtalyan sanatçının bunu kabul etmediğini aktardı.

Bacca'nın kredi kartıyla yaptığı son harcamanın da 31 Mart tarihinde öğle saatlerinde Gebze'de bulunduğunu gösterdiği kaydedildi.

İki sanatçı, gelinliklerle otostop yaparak gerçekleştirmeyi planladıkları bu seyahatle barış mesajı vermeyi amaçlıyorlardı.

Türkiye'de kayıplara karışan Bacca, 29 yaşında vefat eden Lombardialı ünlü ressam Piero Manzoni'nin yeğeni olarak da tanınıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious