İtalyanlar İzmir'in gönlünü aldı

İtalyanlar İzmir'in gönlünü aldı.21920
  • Giriş : 01.04.2008 / 15:12:00

İzmir'in, Expo 2015'i Milano'ya kaptırmasının yarattığı burukluğu gören İtalyanlar, gönül aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Expo 2015'i İtalya'nın Milano kentine kaptırmasının Türk halkında yarattığı burukluğu gören İtalyanlar, gönül aldı.

PRESTİJLİ RAKİP
İtalya'nın Ankara Büyükelçiliği bu sabah bir açıklama yaparak, İtalya'nın Expo-2015'in Milano'ya verilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti, ancak İzmir'in de "prestijli bir rakip" olduğunun altını çizdi.
Milano ve İzmir arasındaki "amansız rekabetin", karşılıklı saygı, dürüstlük ve dostluk çerçevesinde cereyan ettiğinin vurgulandığı açıklamada, "İtalya Büyükelçiliği, İzmir gibi prestijli bir rakibe duyulan saygıyı ifade eder" denildi.

İzmir-Milano rekabetinin, Türkiye ile İtalya arasında mevcut olan mükemmel ekonomik ve kültürel ilişkilerin ayrıca gelişmesine ve pekişmesine vesile olduğunun da belirtildiği açıklamada, "İtalya, Türkiye’nin katılımlarının EXPO 2015’in kültürel zenginliğine ve girişimcilik dinamiğine temel katkıda bulunacağından emindir. İtalyan tarafı olarak, EXPO 2015’in ev sahipliğine aday olan her iki Şehir arasında, Türkiye ile İtalya arasında tesis edilen olağanüstü yatırım ve ticari işbirliğinin daha da geliştirilmesi adına derin bir sinerjinin meydana geleceğinden emin olduğumuzu ifade ederiz" ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious