İtalyan'ların Lugano ısrarı

İtalyan'ların Lugano ısrarı.7011
  • Giriş : 08.01.2008 / 08:32:00

İtalyan ekibi, Uruguaylı yıldız için sezon sonunda sarı lacivertlilere resmi teklif getirecek. Lugano’nun menajeri Figer de Fenerbahçe yönetimine, "Gitmesine izin verin. Size başka Güney Amerikalı getireyim" diyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

JUVENTUS Kulübü, Fenerbahçe’nin Uruguaylı yıldızı Diego Lugano’dan vazgeçemiyor. İtalyan ekibinin, 1.5 yıldır sarı lacivertli takımda istikrarlı bir grafik çizen ve bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde yıldızını daha da parlatan Lugano için mayıs ayında resmi teklif getireceği belirtildi. Uruguay Milli Takımı’nın da kaptanlığını yapan Lugano’yu ara transferde renklerine katmayı planlayan Juventus yöneticileri, bu oyuncuyu satmak istemeyen Fenerbahçe Yönetimi’nin kararlı tutumu nedeniyle teklifini mayıs ayına bırakmak zorunda kaldı.

Menajeri devrede

Juventus’un bu kadar ısrarcı olmasının nedeni Uruguaylı futbolcunun aynı zamanda İtalyan vatandaşı olması. Transfer gerçekleştiği taktirde Lugano, Juventus’ta yerli futbolcu statüsünde oynayacak. Fenerbahçe defansında Edu ile birlikte uyumlu bir ikili oluşturan Lugano’nun, sezon sonunda Juventus’a gitmek için sarı lacivertli yönetimden izin isteyeceği bildirildi. Yıllar önce Lugano’yu Uruguay 2. Ligi’nde keşfedip, Sao Paulo’ya, oradan da Fenerbahçe’ye getiren menajer Juan Figer’in Fenerbahçe Yönetimi’ne, "Lugano’nun Juventus’a transferine izin verin. Size Güney Amerika’dan en az onun kadar kaliteli başka futbolcu getireceğim" teklifini getireceği ifade edildi.

Mevcut kadro korunacak

Öte yandan başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, dün Antalya'da teknik direktör Zico ile bir araya gelerek, transferde izlenecek rota hakkında mini bir zirve gerçekleştirdi. Başta Aurelio ve Lugano olmak üzere yurt içi ve dışındaki takımların peşinde koştuğu oyuncuların durumunu masaya yatıran yönetim, 'Eldeki mevcut kadroyu koruma' kararı aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious