İtfaiye erinden fedakarlık

İtfaiye erinden fedakarlık.10155
  • Giriş : 15.05.2008 / 09:26:00

İzmir Konak'ta dengesini kaybederek dereye düşen Necmettin Yazıcı, yoğun çalışma sonucu kurtarıldı. Sol bacağı kırılan kazazedenin ıslanmaması için itfaiye eri ceketini çıkartarak üzerini örttü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olay, gece saat 21.00 sıralarında Konak İlçesi Kahramanlar Semti 1418 Sokak numara 14 önünde meydana geldi. Hamallık yaptığı öğrenilen Necmettin Yazıcı (42) kaldırımda yürürken dengesini kaybederek kuru haldeki dere yatağının beton zeminine düştü.

Sol bacağı kırılan Yazıcı, bağırarak çevredeki vatandaşlardan yardım istedi. Yazıcı'yı duyan vatandaşlar durumu polise ve AKS ekiplerine bildirdi. Acı içerisinde kıvranan Yazıcı, yağmur altında uzun süre yardım bekledi. Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri merdivenle dere yatağına indi.

Bir süre de acil yardım ekiplerinin gelmesini bekleyen Yazıcı'nın, yağmurdan ıslandığını fark eden bir itfaiye eri ise ceketini çıkartarak yaralı şahsın üzerini örttü. İtfaiye aracının vinciyle sedye üzerinde yukarı çıkarılan Yazıcı, ambulansla tedavi edilmek üzere Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Yazıcı'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious