İtiraz ettiler cezaevinden çıktılar

İtiraz ettiler cezaevinden çıktılar.18905
  • Giriş : 27.01.2009 / 18:35:00

İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde belediyeye yönelik operasyonda gözaltına alınıp tutuklanan 39 zanlıdan 9'u, tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesi, tutukluluk haline itiraz eden aralarında Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın da bulunduğu zanlıların tahliye talebini değerlendirdi.

Mahkeme, Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı A.A, meclis üyeleri M.İ, N.İ ve G.Ö'nün de aralarında bulunduğu 9 zanlıyı tahliye etti.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin 14 gün önce gerçekleştirdikleri operasyonda, Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Değirmendere Belde Belediye Başkanı Necati Şemşettin Eren, bazı meclis ve encümen üyeleriyle belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 74 kişi gözaltına alınmıştı.

''İhaleye fesat karıştırmak, imar kanuna muhalefet, rüşvet alıp vermek, görevi kötüye kullanmak, görevi ihmal etmek, irtikap, devleti zarara uğratmak'' iddialarıyla adliyeye gönderilen zanlılardan, aralarında Avkıran ile Menderes ilçesine bağlı Değirmendere Belde Belediye Başkanı Eren'in de yer aldığı 39'u tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*