Ivanov: Emekli olmayacağım

Ivanov: Emekli olmayacağım  .4872
  • Giriş : 01.03.2008 / 16:48:00

İsmi başkan adayları arasında geçen Başbakan Birinci Yardımcısı Sergey İvanov yarın yapılacak başkanlık seçimlerinden sonra emekli olmayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İvanov'un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in başbakan olacağı yeni hükümette görev almaya devam edeceği şeklinde yorumlandı. Putin Kremlin için tercihini iki başbakan birinci yardımcısından Dmitri Medvedev'den yana kullanmıştı.

İvanov yarın yapılacak seçimlerin şeffaf ve demokratik olacağını ifade ederek, kendisinin de ülkesi için çalışmaya devam edeceğini belirtti. CNN'e özel açıklamalarda bulunan İvanov yeni kabinede görevinin ne olacağını bilmediğini, ancak emekli olmaya niyetli olmadığını söyledi. İvanov, "Prosedür çok net. Yeni başkanın seçilmesinin ardından hükümet istifa edecek. Bundan sonra yeni başkan hükümeti kurmak üzere yeni başbakanı görevlendirecek." dedi. İvanov, "Yeni kurulacak kabinede görevimin ne olacağını bilmiyorum. Ancak size teminat verebilirim ki emekli olmayacağım. Ben çok önce, 2000 yılında emekli olmuştum." bilgisini verdi. İvanov yapması gereken çok işi olduğunu, 8 Şubat'ta yapılan Devlet Konseyi'nin genişletilmiş toplantısında Putin'in kendisine birçok görev yüklediğini kaydederek, geleceği ile ilgili herhangi bir hedefi düşünmek için vakti olmadığını söyledi.

Yarın yapılacak seçimlerle ilgili de değerlendirmede bulunan İvanov, "Oyların sayımı objektif ve şeffaf. Buna yüzde yüz garanti verebilirim." değerlendirmesi yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious