İyi dilekler taziyelere dönüştü

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in vefat haberini alan partililer Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi önünde toplanmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

172 gün önce Ecevit'in yattığı hastane önünde DSP Ankara İl Başkanlığı'nın açtığı deftere bu geceden itibaren, taziyeler yazılmaya başlandı. Vefat haberinin duyulduğu ana kadar Karaoğlan'nin bir an önce düzelmesi için dile getirilen iyi temennilerin yazıldığı deftere, artık taziyeler yazılmaya başlandı.

Öte yandan Bülent Ecevit'in vefatından sonra Oran semtinde bulunan evine siyasiler gelmeye başladı. Ecevit'in evine ilk gelen siyasiler arasında, HÜRPARTİ Genel Başkanı Yaşar Okuyan, DSP eski Milletvekili Emrehan Halıcı, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem, CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil bulunuyor.

DSP Genel Başkanı Sezer, evden ayrılırken gazetecilerin Rahşan Ecevit'in durumun sorması üzerine, ''Üzgün tabii, dinleniyor. Tören ve diğer işleri konuşmadık. Salı ya da çarşamba günü toprağa verilebilir, onu bilemiyorum. Çünkü bizi de aşan kısmı var, devlet boyutu var. Rahşan Hanım'ın kararı da önemli'' dedi.

Tedavi gördüğü GATA Hastanesi'nde hayatını kaydeden eski Başbakan Bülent Ecevit, uzun siyasi hayatında 5 kez Başbakan seçildi. Bülent Ecevit, Türk siyasi tarihinde Kıbrıs Barış Harekatı, Güneş Motel olayı, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi, 2001 Şubat krizi gibi olaylarla hatırlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious