İyice köşeye sıkışan PKK'lılar kent merkezlerine indi!

İyice köşeye sıkışan PKK'lılar kent merkezlerine indi!.16899
  • Giriş : 01.01.2008 / 01:11:00

Sınır ötesi operasyonlarla iyice sıkışan PKK kent merkezlerine indi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kırsalda zorlanan ve çerisiz kalan PKK, kent merkezlerinde gençleri ayaklandırarak kurumları hedef yapıyor.

Sınır ötesi operasyonlarla iyice sıkışan PKK kent merkezlerine indi. Kırsalda zorlanan ve çerisiz kalan PKK, kent merkezlerinde gençleri ayaklandırarak kurumları hedef yapıyor.

Batman Pazaryeri mahallesinde bulunan Vakıfbank İlköğretim okulu ve Kardelen Anaokuluna gece saat 21:00 sularında 50-60 kişi olduğu sanılan PKK yandaşları, PKK lehine slogan atarak okula girmek istediler. Okul bekçisi tarafından engellenen grup okul binasına giremeyince dışardan okulu taşlamaya başladılar.

Polise haber veren Okul bekçisi Cemal Eke yaşananları şöyle anlattı. Dün gece saat 21:000 sularında bir grup genç okulun içine girmek istedi. Onlara engel olmaya çalıştım. Polise haber verdim. Okul içine giremeyen gençler daha sonra okulu taşlamaya başladılar. Polis gelince de ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdiler şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Mehmet Özen ise dün gece yaklaşık 50-60 kişi olduğu tahmin ettiğimiz ve mahalleden olan bu gençler dün gece okulun içine girmek istemişler. Ancak bekçi onlara izin vermemiş. İçeri giremeyen grup dışarıdan ilköğretim ve anaokulun taşlamışlar yaklaşık150 civarında çam kırmışlar diyerek durum Milli Eğitim ve karakola bildirdiklerini ifade etti. Öte yanda okulda eğitim gören öğrenciler üşümemek için kırılan camları karton ile kapatarak soğuktan korundular. Mahalle sakinlerinden Cahit Acar isimli öğrenci velisi ise camları kıran grubu kınadı.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious