İz-Air İzmir-Malatya seferine başladı

İz-Air İzmir-Malatya seferine başladı.7969
  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

İzmir Hava Yolları (İz-Air) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “kolu kanadı kırık olan İzmir'in uçabilmesi için çıkılan yolculukta önemli bir noktaya geldiklerini” söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İz-Air'ın İzmir-Malatya arası doğrudan uçuş seferlerine başlaması nedeniyle, İz-Air Genel Müdürlüğü'nde yapılan basın toplantısında konuşan Demirtaş, İzmir'den doğrudan uçak seferlerinin daha önce yalnızca Ankara ve İstanbul'a olduğunu, ancak bugün İz-Air ile bu iller arasına Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Samsun ve Trabzon'un da katıldığını belirtti. Malatya seferlerinin salı ve perşembe olmak üzere haftada iki gün yapılacağını, uçuş bedelinin de 75 YTL olacağını belirten Demirtaş, “Malatya'nın meşhur kayısısı yıllardır İzmir'de işlenmekte. Kayısı, yolda kamyonla gelirken kokusunu, niteliğini kaybedebiliyordu. Şimdi, 1 saat sürecek uçak seferleriyle kayısı, niteliğini kaybetmeden İzmir'de olacak” dedi.

İz-Air'ın doğuyu batıya, kuzeyi güneye bağlayan bir şirket olduğunu vurgulayan Demirtaş, 26 Şubat'ta Balıkesir'e doğrudan uçuşların başlayacağını, yakında gelecek 2 Airbus tipi uçakla da yurt dışı seferlerinin yapılacağını kaydetti.
Demirtaş, misyonunun “yurt dışından turist getirmek” olduğunu söylediği Sun Express Hava Yolları Şirketi'ni, misyonu dışında yurt içi uçuş seferleri yaptığı gerekçesiyle eleştirdi.

Malatya Müteşebbis İşadamları Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği (MAL-MİŞ DER) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdülvahap Yıldırım, İz-Air'ın Malatya'yı doğrudan uçuş seferleri yaptığı iller arasına almasının dernek olarak kendilerini duygulandırdığını, bu hizmetin iki şehir arasındaki kültürel etkileşimi artıracağını söyledi. Malatyalılara hizmet için kurulan bir dernek olduklarına dikkati çeken Yıldırım, Demirtaş'a uçuş hizmetleri için teşekkür plaketi verdi.

Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın, İzmir'de 130 bin Malatyalının yaşadığını hatırlatarak, İzmir-Malatya arasındaki doğrudan uçuş seferlerinin iki şehri birbirine daha çok yaklaştıracağını bildirdi. İz-Air'ın gerek ülke içinde gerekse ülke dışında çok güzel hizmetler vereceğini düşündüğünü ifade eden Akın, İz-Air'a başarılar diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious