İzinsiz terk etmiş olabilir!

İzinsiz terk etmiş olabilir!.16987
  • Giriş : 14.12.2007 / 11:37:00
  • Güncelleme : 14.12.2007 / 14:05:12

Jandarma Genel Komutanlığı kayıp Üsteğmen Uluğ ile ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Açıklamada, "Tabip Üsteğmen Uluğ'un kendi inisiyatifi ile birliğini izinsiz olarak terk etmiş olabileceği değerlendirilmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Bazı basın ve yayın organlarında Şırnak'ta konuşlu Jandarma Komando Tugay Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Tabip Üsteğmen Mehmet Fatih Uluğ'un akıbeti hakkında değişik haber ve yorumlar yer aldı. Bunun üzerine Jandarma Genel Komutanlığı Genel Sekreterliği konuya açıklık getirdi. Açıklamada, anılan olay şöyle anlatıldı: "01 Aralık 2007 günü, birlik, operasyon amacı ile bir bölgeye intikal etmiş ve kötü hava koşulları nedeniyle 02/03 Aralık 2007 gecesi operasyona son vererek yine bölgede bulunan bir üs bölgesine yaya olarak intikale başlamıştır. Yaya intikal sırasında, Tabur Komutanı dahil bir çok personel Tabip Üsteğmen Uluğ'un birlikle beraber yürümekte olduğunu görmüş ve sabah saat 04.00 sıralarında üs bölgesine varılmıştır. Üs bölgesinde birliğin unsurları yeniden tertiplenmiş ve istirahat verilmiştir. Burada da birçok personel tarafından Tabip Üsteğmen Uluğ'un üs bölgesinde bulunduğu görülmüştür. Aynı gün saat 15.00 sıralarında, birliğin tekrar hareket hazırlığı yaptığı sırada Tabip Üsteğmen Uluğ'un mevcut olmadığı tespit edilmiştir."

Yapılan yaklaşık üç günlük operasyon sırasında bölgede hiçbir terörist ile karşılaşılmadığı belirtilen açıklamada, aramalarda herhangi bir temas veya görüntü alma olmadığı ve bölgeye ilk intikal dışında helikopter kullanılmadığı ifade edildi. Bu nedenle bazı basın ve yayın organlarında yer aldığı gibi personelin herhangi bir yerde unutulmuş olmasının söz konusu olamayacağı ileri sürülen açıklamada, "Tabip Üsteğmen Uluğ'un bulunması amacıyla tüm bölgede yoğun arama faaliyeti icra edilmekte olup, bu ana kadar kendisine ait bir ize rastlanmamıştır. Olayla ilgili çok yönlü araştırmalara devam edilmektedir. Mevcut bilgiler ışığında Tabip Üsteğmen Uluğ'un kendi inisiyatifi ile birliğini izinsiz olarak terk etmiş olabileceği değerlendirilmektedir." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious