İzleyenlere duygu seli yaşattılar

İzleyenlere duygu seli yaşattılar.20200
  • Giriş : 10.06.2009 / 23:30:00
  • Güncelleme : 22.09.2016 / 00:47:12

Türkçe sevdalıları Erzurum, İzmir ve Gaziantep'te gönülleri fethetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Anadolu turuna çıkan öğrenciler sevgi seliyle karşılaşıyor. Onlar, Antalya'dan Kahramanmaraş'a, Kayseri'ye kadar yurdun dört bir yanında izleyenlerin yüreklerine dokunmaya devam ediyor. Olimpiyat coşkusunu Anadolu'ya taşıyan çocukların durağı bu kez İzmir oldu. 23 ülkeden 175 öğrenci, İzmirlilere muhteşem bir gece yaşattı.

Sevgi çocukları, sahnede gösterdikleri performansla yaklaşık 20 bin kişi tarafından ayakta alkışlandı. Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden gelen bu minikler yine gecenin en parlak yıldızları arasındaydı. Dünya çocuklarının renkleri birbiriyle karıştı, sahnede gökkuşakları oluştu. Çocukların şarkıları, şiirleri kadar güzel cümleleri de izleyenlere duygu seli yaşattı.

IFrame

Türkçe Olimpiyatlarının heyecanı Erzurum'da devam etti. Özel Aziziye Eğitim Kurumları'nın davetlisi olarak Erzurum'a gelen yarışmacılar, Cemal Gürsel Kapalı Spor Salonu'nda sahne aldı. Coşku yine salona sığmadı.

Bu güzel tablonun mimarları için gönüller vefa hisleriyle doluydu. Yurt dışı görevinde bir trafik kazasında hayatını kaybeden Erkan Çağlar'ın ve Irak'taki Selahattin Eyyubi Lisesi'nde halen Türkçe çiçekleri yetiştiren Lokman Kılıç'ın babalarına birer şükran hediyesi sunuldu. Teşekkür cümleleri ise adeta yüreklerden koptu.

Evet onlar, dönmeye değil ölmeye gitmişlerdi. Ve gurbet şarkılarını yetiştirdikleri çiçekler söyleyecekti. Tıpkı coşkunun bir başka adresi olan Gaziantep'te Gürcistanlı Hatuna'nın söylediği bu şarkı gibi... 40 bin kişinin alkışları su gibi Türkçe konuşan dünya çocukları için Kamil Ocak Stadı'nda çınladı.

Türkçenin sultanları ve onları yetiştiren gönül kahramanları programa katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten de tam not aldı.

Anadolu'nun dört bir yanında sevgi mayasıyla kurulan yeni bir dünyanın müjdesi işte böyle yankılandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*