İzmir, kamulaştırmada rekor kırıyor

İzmir, kamulaştırmada rekor kırıyor.13829
  • Giriş : 05.10.2008 / 12:38:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi, cadde, bulvar, kavşak, alt-üst geçit yapımı, tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılması, fuar alanı ve kentsel dönüşüm gibi çalışmalar için 270 milyon YTL'lik kamulaştırma bedeli ödedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

2004 yılından 2008'in Eylül ayına kadar toplam 269.3 milyon YTL kamulaştırma bedeli ödeyen Büyükşehir'in, yıl sonuna kadar yapılacak çalışmalarla bu rakamı 279.3 milyon YTL'ye çıkarması öngörülüyor. İzmir'in yerleşiminden dolayı yol açmak - düzenlemek çalışmaları için bile kamulaştırma yapmak zorunda kaldıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, altgeçit- üst geçit ve kavşak çalışmalarının neredeyse hepsi için kamulaştırma yapmak zorunda kaldıklarını söyledi. Özellikle 2007 yılı içinde kamulaştırmalar için 121.4 milyon YTL harcandığını söyleyen Başkan Kocaoğlu, bu dönemdeki alt- üst geçit çalışmaları ve kentsel dönüşüm için ciddi oranda kamulaştırma yapmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi'nin kendi özkaynakları ile bu çalışmaları yaptığını vurgulayan Başkan Aziz Kocaoğlu, "Yaptığımız çalışmaların olumlu sonuçlarını ve olumlu gelişmelerini hep birlikte, yakın bir zamanda göreceğiz. Hem belediye hizmetleri açısından hem de yatırımcıların sağlayacağı ekonomik katkılarla çok olumlu gelişmeleri yaşayacağız. Yerelde kalkınmanın belediyelerin öncülüğüyle gerçekleştirileceğini çok iyi biliyoruz ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kent insanı el ele, birlikte çalışırsa, birbirimize inanırsak başaramayacağız iş yoktur" diye konuştu. 2008 yılı içinde Eylül - Aralık arasında belirlenen iş takvimine göre yapılacak olan 10 milyon YTL'lik ek kamulaştırma ile 2004 - 2008 arasında toplam 279.3 milyon YTL'lik kamulaştırma yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*