İzmir 'açılış' fırtınasına tutulacak

İzmir 'açılış' fırtınasına tutulacak.13735
  • Giriş : 08.12.2008 / 12:29:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı tatilinin ardından yıl sonu kadar olan sürede, yapımı tamamlanan 13 hizmetin açılışını yapmaya, bir yeni yatırımın da temelini atmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, sürdürülen geceli gündüzlü yoğun çalışmaların ardından birçok projenin tamamlanarak hizmet verme aşamasına geldiği belirtildi.

Aralarında kentin en önemli güncel sorunu olan içme suyundaki arsenik oranını, dünya standartlarına düşürecek arıtma tesisinin de yer aldığı 13 projenin açılışının Kurban Bayramı tatilinin hemen ardından yıl sona kadar düzenlenecek çeşitli törenlerle yapılacağının bildirildiği açıklamaya göre, Bornova Kültür Merkezi, Narbel Yolu, Arsenik Arıtma Tesisi, Havagazı Fabrikası, Anadolu Caddesi kara yolu alt geçitleri, Helvacı ve Koyundere ile Emiralem çok amaçlı salonları, Halkapınar Arıtma Tesisi, Çiğli Parkı, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ve Sasalı Piknik Alanı hizmete alınacak.

Açıklamada ayrıca, aynı dönem içerisinde Tarihi Asansör'ün yenilenmiş halinin açılacağı, yeni belediye otobüslerinin sefere alınacağı, Küçük Menderes yöresindeki üreticilerle sözleşme imzalanacağı ve Seferihisar Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin temelinin atılacağı kaydedildi.

-''YÜZDÜK YÜZDÜK KUYRUĞUNA GELDİK''

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, açıklamada yer alan değerlendirmesinde, 4.5 yıldır tüm belediye çalışanlarıyla birlikte sürdürdükleri yoğun mesainin sonuçlarını almaya başladıklarını belirtti.

Belediye yatırımları için ''Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik'' ifadesini kullanan Kocaoğlu, şunları kaydetti:

''Bunun mutluluğunu da tüm İzmirli hemşehrilerimle birlikte yaşayacağız. İzmirliler, sadece bu ay değil, 2009'un ilk aylarında da yeni açılışlara ve temel atmalara coşku içinde tanıklık edecek. Yaşadığımız kentin ihtiyaç duyduğu, hep birlikte eksikliğini hissettiğimiz yatırımları, Aydın ve çağdaş İzmirlilerin verdiği destek ve güvenle yapmaya devam edeceğiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*