İzmir Bornova'da ses bombası patladı

İzmir Bornova'da ses bombası patladı.12023
  • Giriş : 11.02.2009 / 21:19:00

Bornova ilçesinde bir alışveriş mağazasının yanına bırakılan ses bombası patladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Bornova ilçesinde bir alışveriş mağazasının yanına bırakılan ses bombasının patlaması sonucu çevrede hasar meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Mevlana Mahallesi 1754/3 sokak numara 1'deki Mucipbey Apartmanı'nın zemin katındaki alışveriş merkezi yakınında akşam saatlerinde bir patlama meydana geldi. Olay yerine gelen polis ekipleri, mağazanın arka kısmına bırakılan bir ses bombasının patladığını tespit etti.

Patlamanın etkisiyle mağazanın camlarının kırıldığı belirtildi. Ses bombasının el yapımı olduğu ve yüksek tahrip gücünün bulunmadığı ifade edildi.

Apartman kapıcısı Nevzat Duran, kaloriferi kapatıp binanın karşısındaki kahvehanede çay içtiğini, evine girdikten 5 dakika sonra da patlamanın meydana geldiğini belirterek, "Patlamaya neden olan bombayı koyanlar, benim gitmemi beklemiş olabilirler" dedi. Polis, mağazanın güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

Buca ve Menemen'de de benzer olayların yaşandığını hatırlatan polis ekipleri, vatandaşları şüpheli paketlerin kendilerine bildirilmesi konusunda uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*