İzmir Büyükşehir Belediyesi internet sitesini yeniledi

  • Giriş : 10.02.2006 / 00:00:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarla iletişimde önemli bir işlev gören internet sitesini yenilendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlave edilen yeni menülerle daha işlevsel yapıya kavuştuğunu dile getiren Kocaoğlu, iletişim çağının ve teknolojisinin gereklerini İzmirli yararına uygulamaya özen gösterdiklerini kaydetti.

Yerel yönetim anlayışları gereği vatandaşlarla iletişime, açıklığa ve paylaşıma büyük önem verdiklerini kaydeden Kocaoğlu, "İnternet sitemiz hem bu anlamda hem de İzmirlilere interaktif hizmet sunabilmemiz açısından önemli işlevler üstlenmiş durumda. Ayrıca, İzmir'imize ilişkin zengin bilgi içeriği ile de bir 'kent portalı' görevi görüyor." dedi.

Sitede iletişime dönük yeni kanallar açıldığını ifade eden Kocaoğlu, "Ana sayfada konumlandırılan 'Kent Kürsüsü', vatandaşlarımızın yaşadıkları şehire ilişkin görüş, düşünce ve projelerini yerel yönetim ile paylaşacakları bir platform olarak hizmete sunuldu." diye konuştu.

Daha önce ana menüde 'İzmir Rehberi' başlığı altında yer verdikleri, kültürel ve sanatsal etkinlikleri içeren başlıkların, site ziyaretçilerinin daha kolay ulaşabilmeleri amacıyla 'Kent ve Yaşam' adı altında ana sayfaya taşındığını bildiren Kocaoğlu, ana sayfada yer alan akan yazı şeklindeki 'Duyurular' bölümünün daha geniş bir alana dönüştürülerek sayfanın sağ üst köşesine alındığını söyledi.

Projelerin ana sayfada tek menü altında toplanıp, içeride 'Hedef Projeler' ve '2005'te Neler Oldu' alt başlıkları ile sunulduğunu dile getiren Kocaoğlu, "Sitemizi ziyaret edenler böylece 'Hedef Projeler' bölümünde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirmeyi öngördüğü hizmet ve yatırımları izleme olanağı bulacaklar. Ana sayfasının üst kısmında ise bundan böyle sıkça değişen İzmir fotoğrafları yer alacak. Böylelikle, şehrin güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleri site ziyaretçilerine sunulacak." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious