İzmir Cup 2008 Tenis Turnuvası

İzmir Cup 2008 Tenis Turnuvası.7750
  • Giriş : 26.05.2008 / 22:05:00

İzmir'de düzenlenen ve ana tablo müsabakaları bugün başlayan ''İzmir Cup 2008 Tenis Turnuvası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan etkinlikte, turnuvanın 1 ve 2 numaralı seri başları gösteri maçı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhuriyet Meydanı'nda oluşturulan tenis kortu önünde bir araya gelen İzmir Vali Yardımcısı Halis Peker, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tenis Federasyonu Başkanı Azmi Kumova ve beraberindekiler, dans grubunun gösterilerini izledikten sonra İzmir Körfezi'ne doğru turnuvanın başlangıç vuruşunu yaptı.

Protokol üyelerinin başlangıç vuruşlarının ardından turnuvanın 1 numaralı seri başı Tayvanlı Yen-Hsun Lu ile 2 numaralı seri başı Japon Kei Nishikori bir gösteri maçı yaptı.

Ana tablo mücadelesi bugün başlayan turnuvanın 1. turunda şu ana kadar yapılan karşılaşmalarda Türk sporculardan Haluk Akkoyun, Ergun Zorlu'yu 6-2 ve 6-2'lik setler sonucunda 2-0 yenerek 2. tura yükseldi. Diğer Türk sporculardan Adem Özmeral ise Rus rakibine 6-0 ve 6-1'lik sonuçlarla yenilerek elendi.

Danimarkalı Kristian Pless, İsrailli Noam Okun'u, İsveçli Bjom Rehnquist, aynı ülkeden Filip Prpic'i, Hintli Prakash Amritraj ise ABD'li Jesse Levine'yi 2-0 mağlup ederek, 2. turda oynamaya hak kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious