İzmir Fuarı 75. defa açılıyor

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

İzmir Enternasyonal Fuarı, 01-10 Eylül 2006 tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

75. İzmir Enternasyonal Fuarı' 1 Eylül'da açılacak. Fuarın onur konuğu ili Kazakistan seçilirken onur konuğu ili ise Uşak olacak.

Onur Konuğu ülke seçiminde, iki ülke arasında artan sanayi, ticaret ve enerji taşımacılığı olanakları etkili oldu. Etkinlik dost ve kardeş Kazak halkını daha yakından tanıma olanağı da sunacak. 1750 metrekarelik alana kurulacak Uşak standında ise 36 firmanın ürünleri sergilenecek. Uşak yöresel kültüründen, yemeklerine, el sanatlarından, sanayisine ve ticaretine, örf ve adetlerinden müziğine tüm yönleriyle kendisini tanıtma ve ürünlerini sergileme imkanını bulacak.

Dünyanın sayılı genel ticaret fuarlarından biri olan İzmir Enternasyonal Fuarı'na başvurular devam ederken; 60'tan fazla ülke, 1.000'den fazla katılımcı bekleniyor. Tahmin edilen ziyaretçi sayısı ise 1,5 milyon kişi. 75. İEF'de organik tarım ve alternatif (yenilenebilir) enerji kaynaklarına ilişkin ürünler fuarın iki ana teması olarak sergilenecek. Bu sektör gruplarından fuara katılarak ürün ve teknoloji tanıtımlarını yapan firmalar; düzenlenecek panel ve seminerler ile sorunlarını masaya yatırma fırsatını da bulacak. Böylece ekonominin parlayan yıldızı niteliğindeki iki yeni sektörünün nabzı İzmir Fuarı'nda atacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious