İzmir Fuarı bu yıl erken yapılacak

İzmir Fuarı bu yıl erken yapılacak.12023
  • Giriş : 08.08.2008 / 14:13:00

İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılışı Ramazan ayı nedeniyle erken tarihe çekildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in eski Belediye Başkanı, Sağlık eski bakanlarından Dr. Behçet Uz'un, yangın yerinden 9 Eylül Panayırı'na dönüştürdüğü İEF, 22 Ağustos'ta 'Küresel Isınma ve İklim Değişikli' ana temasıyla 77'nci kez dünyaya kapılarını açacak. İEF'nin düzenlendiği tarihler Ramazan ayı nedeniyle değiştirildi.

Genelde Ağustos ayı sonunda açılan İEF, Ramazan Ayı'nın 1 Eylül'de başlayacak olması nedeniyle 22 Ağustos'ta açılacak. Daha önce 74'üncü İEF'nin de 23'üncü UNIVERSIAD'a denk gelmemesi için fuarın açılışı 8 Eylül'e ertelenmişti. İlk kez 1932 yılında 21 yabancı, 48 yerli katılımcıyla Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi'nde yapılan, 1936 yılından bu yana Kültürpark alanında düzenlenen İEF'nin en azından bu yıl Ramazan Ayı'na denk gelmemesi istendi.

Açılış tarihinin değiştirilmesi ile ilgili firmalardan olumsuz tepki almadıklarını belirten İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, En azından bir sene Ramazan ile çakışmamasını istedik. Daha önce de Ramazan ayında fuarlar oldu. Ramazan ayı fuarı etkilemiyor. İnsanlar iftarını açtıktan sonra yine fuara gelir. Bundan sonra da tarihleri belirlerken Ağustos sonuna denk getireceğiz dedi. 78'inci İEF'nin tamamen Ramazan ayı kapsamında gerçekleştirileceğini ifade eden İşleyen, Seneye Ramazan şenlikleri, eğlenceleri yapılabilir. Bunu 77'nci İEF'den sonra değerlendireceğiz. 78'inci İEF'nin 28 Ağustos-6 Eylül olarak belirlediğimiz tarihleri yönetim kurulumuzundan geçti. TOBB'a izin için müracaat ettik diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*