İzmir için CHP'den ilk aday adayı

İzmir için CHP'den ilk aday adayı.11391
  • Giriş : 22.12.2008 / 20:25:00

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ege-Koop Genel Başkanı ve Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey (ECOSOC) Sivil Toplum Danışma Kurulu Üyesi Hüseyin Aslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı oldu.

CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş'ı makamında ziyaret eden Hüseyin Aslan, kentsel dönüşümünü gerçekleştirerek İzmir'i ''küskünler değil hizmet kenti'' durumuna getirmek için bu göreve talip olduğunu söyledi.

Adaylıkla ilgili belgelerini görevlilere teslim eden Aslan, CHP Parti Meclisi üyeleri ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a da sunacağı ''29 Mart Mahalli Seçimlerine İzmir Büyükşehir Belediyesi İçin Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'ın Aday Profili'' başlıklı tanıtım dosyasını da CHP İl Başkanı Kemal Karataş'a verdi.

Aslan, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı'na resmi başvuruda bulunan ilk büyükşehir belediyesi aday adayı oldu.

Aslan, 25 yıllık kooperatifçilik, gazetecilik ve sendikacılık deneyimlerini birleştirerek, 20 yıldır hakettiği yerde olmayan İzmir'i yeniden hakettiği yere getirebilmek için aday adayı olma kararı aldığını söyledi.

Aslan, ''İzmir'i marka şehir yapmak öncelikli hedefimiz olacak. Yüzde 40'tan fazlasının dönüşüme ihtiyacı olan bu kenti yeniden kurmak için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine adayım. Ege-Koop'ta bugüne kadar yaptıklarımız ise bunun teminatı'' dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş, aday adaylarının başvuru süreçlerinin başladığını ve 30 Aralık'a dek İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar ve Bayraklı ilçe belediyeleri için başkanlık ve meclis üyelikleri aday adaylığı başvurularını İzmir il başkanlığında resmen kabul ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*