İzmir jandarması nefes kesti

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

İzmir jandarmasından silah operasyonu nefes kesti. 200'e yakın silah ele geçirildi, 10 gözaltı var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Operasyonda 200'e yakın ruhsatlı - ruhsatsız tabanca ve av tüfeği ele geçirildi. Ele geçirilen silahların arasında glock marka ve İngiliz yapımı tabancaların da olduğu öğrenildi. Olayla ilgili şimdiye kadar 10 kişi gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma genişletilerek sürdürülüyor.
İzmir'in Bornova ilçesinde ruhsatsız silahların bakım, onarım, kaplama işlerinin yapıldığı ihbarkını alan jandarma ekipleri, konuyla ilgili 3,5 ay süren geniş çaplı ishitbarat çalışması yaptı. Dün gece İzmir İl Jandarma Alay Komutanlığı ve Buca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaklaşık 3 ay sürdürdüğü takibin ardından, Çamdibi'ndeki (Ege Gravür Silahçılık) ve Bornova 1.Sanayi Sitesi'ndeki (Enton Kimya) silah bakım atölyelerine ani baskınlar düzenledi. Operasyonda, 200'e yakın orijinal ve kuru sıkıdan bozma tabanca ve av tüfeği ele geçirildi. Ele geçirilen silahların önemli bir bölümünün ruhsatsız olduğu öğrenildi.

Tabanca bakım, tamir, kaplama ve işleme işlemlerinin yapıldığı atölyelerde, ruhsatlı silahların yanı sıra, firma dışındaki aracılar vasıtasıyla getirilen ruhsatsız silahların da bakımının yapıldığı ileri sürüldü. Operasyon kapsamında, işyeri yetkilileri ve aracılık yapanların da aralarında bulunduğu 10 kişinin gözaltına alındığı ve operasyonun devam ettiği kaydedilirken gözaltına alınan ve ele geçirilen silah sayısında artış olabileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious