İzmir kavruluyor, sıcaklık 41 dereceye çıktı

İzmir kavruluyor, sıcaklık 41 dereceye çıktı.16526
  • Giriş : 23.06.2007 / 15:52:00

Afrika sıcakları Türkiye'ye yaklaşırken kavurucu sıcaklar kendini iyice hissettirmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de, saat 13.31'de termometreler 41 dereceyi gösterdi. Meteroloji yetkilileri, özellikle çarşamba günü için vatandaşları uyarırken İzmir'de çarşamba günü sıcaklığın 43 dereceye kadar çıkabileceği belirtildi.

Meteroloji verilerine göre, İstanbul, Balıkesir, Bursa, Kocaeli ve Sakarya'da sıcaklık çarşamba günü 37 ila 39 derece arasında, Adana, Isparta, Burdur, Muğla ve Antalya'da 36 ila 40 derece arasında, Ankara, Eskişehir Konya Kayseri ve Kırıkkale'de 36 ila 37 derece arasında gerçekleşmesi tahmin ediliyor. Afrika sıcaklarına karşı vatandaşları uyaran uzmanlar, sıcak hava ve nemin fazla olduğu yerlerde güneş çarpması riskinin daha yüksek olduğuna dikkat çekiyor.

Sıcak havalardan nasibini alan İzmir'de de vatandaşların büyük çoğunluğu sahil kenarlarındaki ağaçlık bölgelerde dinlenmeyi veya evlerinden çıkmamayı tercih ediyor. Karşıyaka ilçesi sahilde torunuyla birlikte ağaç gölgesinde oturup dinlenen Ramazan Altınkap (51), 45 yıldır İzmir'de yaşadığını, yaşanan bu sıcaklığın bu zamana kadar yaşanan en yüksek ikinci sıcaklık olduğunu söyledi. Ağaç gölgesinde dinlenmeyi seçen Halil İlben (67) ise aşırı sıcak havalar nedeniyle bunaldığını ve evde duramadağı için sahile gelerek gölgede dinlendiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious