İzmir polisi bayrama hazırlandı

İzmir polisi bayrama hazırlandı.12300
  • Giriş : 05.12.2008 / 23:07:00

İzmir Emniyet Müdürlüğü, 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle trafikte olumsuzluk yaşanmaması için bir dizi önlem aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kurban Bayramı tatili süresince video kameralı radar ekip araçlarının 24 saat boyunca görev yapacağı belirtildi.

Açıklamada, "Sürücülere yönelik hız, ışık ihlali, hatalı sollama ve emniyet kemeri denetimlerine ağırlık verilecek. Ayrıca, otobüs terminali çıkış noktasına personel takviyesi yapılacak. Terminale giriş çıkış yapan otobüslerin ve otobüs şoförlerinin denetimlerine ağırlık verilecek. Trafik yoğunluğunun artacağı düşünülen günlerde, önemli kavşaklarda, büyük alış veriş merkezleri civarında ve vatandaşların yoğun olarak ziyarette bulunacağı mezarlık ve hayvan satış yerlerinde gerekli ek tedbirler alınacak.

Kontrollerde araçların teknik yönden aksaklığının bulunup bulunmadığı, aşınmış lastik kullanıp kullanmadığı, ışık donanımlarının tam ve faal olup olmadığı ve araçlarda bulundurulması gereken gereçler kontrol edilerek, eksiklikleri bulunanlar trafikten men edilecek." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*