İzmir yasta, İzmir şehitlerine ağlıyor, İzmir yanıyor

İzmir yasta, İzmir şehitlerine ağlıyor, İzmir yanıyor.14974
  • Giriş : 05.06.2007 / 00:45:00

Kocatepe Karakolu'na saldıran teröristlerın attıkları el bombalarıyla iki İzmirli şehit oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde, karakolun günlük ihtiyaçlarını karşılayan aracı kaçırıp, Kocatepe Karakolu'na saldıran teröristler attıkları el bombalarıyla 8 askeri şehit etti. 8 şehitten ikisinin İzmirli olduğu belirlendi. İzmirli iki şehidin evlerine acı haber çabuk ulaştı. Şehit erlerden İlhan Sağlam'ın Kemalpaşa, Erdem Erkaçtı'nın Bayındır ilçesindeki evlerine ateş düştü.
Teröristlerin el bombalı ve silahlı saldırısında şehit olan 21 yaşındaki 86/3 tertip İlhan Sağlam'ın terhisine 4 ay 15 gün kaldığı öğrenildi. Sağlam'ın şehit olmadan bir gece önce ağabeyi Mustafa Sağlam'ı arayarak konuştuğu, evini ve kendilerini çok özlediğini, neşesinin yerinde olduğunu söylediği öğrenildi. Kemalpaşa'da elektrikçilik yapan İlhan Sağlam'ın, çevresinde çok sevilen bir genç olduğu belirtildi. Şehit erin babası İsrafil Sağlam ile annesi Kısmet Sağlam'a acı haber verilemedi. Aile, anne ve babaya acılı haberi vermek için askeriyeden heyet ve doktorların gelmesini beklediklerini kaydetti. Şehit erin cenazesi bugün Kemalpaşa'da toprağa verilecek.

İKİZLERDEN BİRİ ÖLDÜ BİRİ KURTULDU

Saldırıda şehit olan Erdem Erkaçtı'nın ikizi Erden Erkaçtı'nın da aynı karakolda askerlik yaptığı öğrenildi. Şehit askerin ikizi Erden Erkaçtı'nın saldırıdan yara almadan kurtulduğu belirtildi. İkizlerin Bayındır ilçesindeki evine ateş düştü. Oğullarını 3 ay önce askere gönderen Turgut ve Nazan Erkaçtı çifti, aldıkları haberle adeta yıkıldı. Oğlunun şehit olduğu haberine dayanamayan baba Turgut Erkaçtı, Bayındır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Anne Nazan Erkaçtı, "Sabah aradım, "Uyuyor" dediler. Son kez bile sesini duyamadım. Ben onları ellerimle besledim, büyüttüm. Onlar benim canlarımdı. Tek tesellim bir evladımın sağ kurtulması. Artık bu terör belası bitsin. Başka annelerin de ocağına ateş düşmesin" diye konuştu.

Öte yandan, oto tamirciliği yapan Erdem Erkaçtı'nın şehit haberini alan vatandaşlar, ellerinde bayraklarla sokağa dökülüp, teröre lanet yağdırdı. Erkaçtı'nın cenazesinin de memleketi Bayındır'da toprağa verileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious