İzmir'de 25 kaçak yakalandı

  • Giriş : 24.05.2007 / 23:07:00
  • Güncelleme : 24.05.2007 / 23:11:26

İzmir'de Bangladeş ve Moritanya uyruklu 25 kaçak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bangladeş ve Moritanya uyruklu 25 kaçak yakalanırken, geçişi organize ettiği ileri sürülen Türk vatandaşı Hilmi Cenk Kızıler, polis tarafından gözaltına alındı.

İzmir'in Bornova ve Konak İlçelerinde, yasadışı yollardan yurt dışına çıkmak istedikleri belirlenen Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan, Filistin, Bangladeş ve Moritanya uyruklu 25 kaçak yakalanırken, geçişi organize ettiği ileri sürülen Türk vatandaşı Hilmi Cenk Kızıler, polis tarafından gözaltına alındı.

Dün saat 06.00 sıralarında Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi girişinde denetimde bulunan polis, durumundan şüphelenilen ve üzerlerinde pasaportları olmayan, yasadışı yollardan yurt dışına çıkmak istedikleri belirlenen Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan, Bangladeş ve Moritanya uyruklu 21 kaçağı yakaladı. Basmane Semti'ndeki denetimde ise, 31 yaşındaki Hilmi Cenk Kızıler'in, 35 TEN 97 plakalı otomobilinde bekleyen 4 Filistinli yakalandı.

Kaçakların geçişini organize ettiği ileri sürülen Hilmi Cenk Kızıler de kaçaklarla birlikte gözaltına alındı. Yasal işlemleri tamamlanacak olan kaçakların, sınırdışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious