İzmir'de 30 bin ecstasy hap ele geçirildi

İzmir'de 30 bin ecstasy hap ele geçirildi.12734
  • Giriş : 19.03.2008 / 17:35:00

İzmir'de piyasaya sürecekleri ileri sürülen çıkar amaçlı suç örgütü, polisin, ‘Pusu’ adını verdiği operasyonla çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hollanda'dan getirdikleri uyuşturucu maddeyi İstanbul üzerinden ulaştırdıkları İzmir'de piyasaya sürecekleri ileri sürülen çıkar amaçlı suç örgütü, polisin, ‘Pusu’ adını verdiği operasyonla çökertildi. Operasyonda, aralarında Angola uyruklu Hollanda vatandaşı kurye Norberdo Fernuz'un da bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı, 30 bin ecstasy hap ele geçirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı önderliğinde İstanbul ve İzmir Emniyeti Narkotik Büro Amirliği ekipleri, çıkar amaçlı bir suç örgütünün, Hollanda'dan hava yoluyla İstanbul'a kuryeler aracılığıyla valizlerin gizli bölmelerinde uyuşturucu madde getirdiği bilgisini edindi. Uyuşturucu maddelerin İzmir'de piyasaya sürüleceğinin belirlenmesi üzerine, ‘Pusu’ adı verilen operasyon için önceki gün düğmeye basan ekipler, İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı baskınlar yaptı. Uyuşturucu maddeyi İstanbul'a getirdiği belirlenen Angola uyruklu Hollanda vatandaşı Norberdo Fernuz ile otelde teslim için buluştuğu K.Ç., İ.K. ve F.İ. yakalandı. Kurye Fernuz'un taşıdığı valizin gizli bölmelerinde 30 bin ecstasy hap ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 4 kişinin bağlantılı oldukları İ.H.L., N.M. ve M.M.Ç. de İzmir'de evlerinde yakalandı. 3 zanlının, 2 ay önce aynı suçtan tutuklu bulundukları cezaevinden tahliye oldukları ortaya çıktı. Gözaltına alınan toplam 7 zanlı, işlemlerin tamamlanmasının ardından İzmir ve İstanbul'da adliyeye sevkedildi.

Emniyet yetkilileri, çıkar amaçlı suç örgütünün tüm organizasyonunun deşifre edildiğini, ilişkide oldukları belirlenen Hollanda'daki 5 kişinin daha arandığını, yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious