İzmir'de 33 kaçak yakalandı

İzmir'de 33 kaçak yakalandı.15012
  • Giriş : 05.07.2008 / 10:51:00

İzmir'in Eskiizmir Semtinde devriye gezen polis ekiplerinin şüphelenerek durdurduğu iki minibüsten yasadışı yollarla yurtdışına kaçmak istedikleri öne sürülen Somali, Filistin ve Eritre uyruklu 22'si erkek, 10'u kadın ve 1'i çocuk toplam 33 kaçak çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Minibüslerin sürücülerinden biri yakalanırken diğeri kaçtı. Kaçakların ellerindeki poşetlerden teknenin batması durumunda boğulmamak için şambrel taşıdıkları ortaya çıktı.

Dün saat 21.00 sıralarında Eskiizmir Semti Aydın-İzmir otoyolu Uzundere girişinde devriye gezen Konak İlçe Asayiş Ekipler Amirliği'ne bağlı polis ekipleri şüphelendikleri 35 HYV 39 ve 35 RD 564 plakalı iki minibüsü durdurdu. Paniğe kapılan 35 HYV 39 plakalı minibüsün sürücüsü minibüsü bırakıp koşarak kaçarak ortadan kayboldu. İnceleme başlatan polis, minibüste yasadışı yollarla yurtdışına kaçmak istedikleri öne sürülen Filistin, Somali ve Eritre uyruklu 22'si erkek, 10'u kadın ve 1'i çocuk toplam 33 kişi ile diğer minibüsün sürücü 43 yaşındaki C.Ç.'yi gözaltına alarak Eskiizmir Polis Merkezi'ne götürdü. Sürücü C.Ç. kendisine soru soran gazetecilere gülerek “Ahmet isimli birisi getirdi. Ben de bunları denize götürüyorum” dedi. Kaçakların ellerindeki siyah poşetlerin içinde ise yurtdışına kaçmalarını sağlayacak teknenin batması durumunda boğulmamaları için şambrel taşıdıkları ortaya çıktı.

Polis ekipleri, kaçan ve kimliği henüz belirlenemeyen minibüs şoförü ile organizatörleri yakalamak için çalışma başlattı. Kaçakların ifadelerinin alınmasının ardından Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürüleceği bildirildi.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious