İzmir'de 56 kaçak yakalandı

İzmir'de 56 kaçak yakalandı.14515
  • Giriş : 09.04.2008 / 15:33:00

İzmir'in Seferihisar ilçesi yakınlarındaki iki ayrı bölgede, yasadışı yollardan Yunanistan'a kaçmaya çalışan toplam 56 kaçak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Menderes ilçesine bağlı Özdere beldesinde kaçakların bulunduğu yolunda ihbar alan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, bölgeye operasyon düzenledi. Ekipler, burada Filistin ve Irak uyruklu 24 kaçağı, Yunanistan'a gitmek üzereyken yakaladı.

Bir başka ihbar doğrultusunda ekipler, geçen aralık ayında bindikleri teknenin batması sonucu 52 kaçağın öldüğü Seferihisar Doğanbey açıklarında zodyak botla yurt dışına kaçmaya çalışan Afganistan uyruklu 32 kaçağı daha yakaladı.

Sahil güvenlik ekiplerinin operasyonu sırasında kaçakların bulunduğu botun su aldığı ve batmak üzere olduğu, bir bölümünün de denizden çıkarıldığı bildirildi.

Sığacık Limanı'na getirilen kaçakların, Sahil Güvenlik Komutanlığı önünde bekletildikleri sırada, kendilerine verilen ekmek, çay ve suyu, yakalanmalarını protesto etmek için kabul etmedikleri öğrenildi.

Kaçakların sınır dışı edilmeleriyle ilgili işlemlerin sürdürüldüğü, kaçış olayını organize edenlerin arandığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious