İzmir'de AK Parti'nin 9, CHP'nin 9 milletvekili var

İzmir'de AK Parti'nin 9, CHP'nin 9 milletvekili var.43906
  • Giriş : 04.10.2007 / 22:01:00

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ''Son duruma göre İzmir'de AK Parti'nin 9, CHP'nin 9 milletvekili var, böylece 'CHP'nin kalesi' diye adı çıkan ilimizin adı düzelmiş oldu'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, 22 Temmuz seçimleri sonrası TBMM'de oluşan sandalye dağılımına göre AK Parti ve CHP'nin İzmir milletvekili sayılarının eşitlendiğini belirterek, ''Son duruma göre İzmir'de AK Parti'nin 9, CHP'nin 9 milletvekili var, böylece 'CHP'nin kalesi' diye adı çıkan ilimizin adı düzelmiş oldu'' dedi.
Gönül, AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı Kadından Sorumlu İlçe Başkan
Yardımcısı İpek Özgür'ün ev sahipliğinde Karşıyaka Öğretmenevi'nde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Yemekte, İzmir İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Yılmaz, AK Parti İzmir İl
Başkanı Aydın Şengül, Karşıyaka İlçe Başkanı Mikail Bilici ile partili kadınlar, Karşıyaka'daki mahalle muhtarları ve sivil toplum örgütleri temsilcileri de yer aldı.
Gönül, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, seçim döneminde kendisine son derece yakın ilgi gösteren ve çalışmalarıyla yardımcı olan bir toplulukla bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Türkiye'nin ve İzmir'in önemli bir seçim dönemini geride bıraktığını belirten Gönül, seçimlerin Türkiye açısından son derece güzel sonuçlar verdiğini dile getirdi. Gönül, seçim öncesi en fazla yüzde 30-35 oy alabileceği tahmininde bulunulan AK Parti'nin, her iki kişiden birinin oyunu alabileceğini, bunu düşünse bile kimsenin söylemediğini ifade ederek, ''Bu, Türkiye'de istikrarın devamı açısından faydalı oldu. Son duruma göre, İzmir'de de AK Parti'nin 9, CHP'nin 9 milletvekili var, Böylece 'CHP'nin kalesi' diye adı çıkan ilimizin adı düzelmiş oldu'' diye konuştu.

Seçim sonuçlarının siyasi istikrar ve buna bağlı olarak ekonomideki
iyileşmenin sürmesini sağlayacağını belirten Gönül, ''Bakın doların bir gecede
iki misline çıktığı ülkemizde şimdi 'doları nasıl kurtarırız' diye düşünüyoruz''
dedi. Bakan Gönül, bir iftar yemeğinde bunları konuşarak amacınını siyaset yapmak olmadığını, bunları sadece seçim dönemindeki çalışmalarından dolayı katılımcılara teşekkür etmek için söylediğini kaydetti. Gönül, ramazan ayının birlik ve dayanışma anlamı taşıdığını kaydetti ve bu birlik ve dayanışmanın hiç bir siyasi görüş ayrımı yapılmaksızın tüm yıl boyunca sürmesi temennisinde bulundu. Vecdi Gönül, iftar yemeğinin ardından Karşıyaka Çay ve İnce mahallelerinde oturan iki aileyi evlerinde basına kapalı olarak ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious