İzmir'de AKP bürolarına saldırı!

İzmir'de AKP bürolarına saldırı!.8115
  • Giriş : 14.03.2009 / 15:47:00

İzmir'de AKP Borvova Belediye Başkan adayı Mustafa Seyhan ve Çiğli Belediye Başkan adayı Ömür Kabak'ın seçim bürolarına kaldırım taşları ile camları kırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir gecede dört noktaya kimliği belisiz kişilerce yapılan saldırıları şiddetle kınadıklarını belirten partililer, bunu AK Parti'yi yıpratma ve sindirme girişimi olarak değerlendirdi.

Bornova adayı Mustafa Seyhan, "Bunu yapanları bilmiyoruz ama daha önce de Doğanlar'daki seçim büromuza molotof kokteyli atmışlardı. O zaman basına duyurmak istemedik fakat ikincisi olunca olayların büyümemesi için açıkladık." dedi. Endişelerini dile getiren Mustafa Seyhan, "Bornova'da hiçbir seçim döneminde böyle bir olayla karşılaşılmadı. AK Parti'nin önünü bu tür saldırılarla kesme düşüncesi olabilir, fakat bunlar bizi yıldıramaz. Bu tür olayları kim yaparsa yapsın terör olarak görüyoruz." şeklinde konuştu. Parti bayraklarının kesildiğini ve karalandığını aktaran Seyhan, bu işler için İzmir dışından parayla getirilmiş kişiler olabileceğine dikkat çekti.

AK Parti Bornova İlçe Başkanı Hüseyin Özkan da seçim sürecinde, "İsmi bizde saklı bir özel güvenlik görevlisinin bu tip saldırıları yaptığını biliyoruz. Bunu CHP İlçe Başkanı'na da ilettik." dedi. Özkan, CHP'nin siyasi partiler arasında seçim için yapılan centilmenlik anlaşmasına imza atmadığını da hatırlattı.

Bu arada Çiğli adayı Kabak'ın seçim bürolarına kimliği belirsiz kişilerce saldırılar yapıldı. Aynı gecede Dere Caddesi, Şirintepe ve Uğur Mumcu mahallelerindeki seçim bürolarının camları kırılırken Evka2 Tansaş durağındaki durak reklam panolarının da camı açılarak posterlerin yırtıldığı öğrenildi. Saldırganlar ayrıca Aydınlıkevler Mahallesi'ndeki seçim bürosunun camına, sprey boyayla, "AKP'yi durdurun" yazdı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ömür Kabak, "Olay, gece saatlerinde olmuş. Yapanların kim olduğunu henüz bilmiyoruz. Polislerin açıklamasından, güvenlik kamerası kayıtları bulunduğunu öğrendik. Suçluların en kısa sürede yakalanacağına inanıyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*