İzmir'de alevler geceyi aydınlattı

İzmir'de alevler geceyi aydınlattı.9378
  • Giriş : 04.12.2008 / 09:22:00

İzmir'in Konak ve Alsancak ilçelerinde meydana gelen yangınlar korku dolu anlar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'in Konak ilçesi, Eşrefpaşa semtinde, kullanılmayan tek katlı boş bir binada henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucu daha fazla büyümeden söndürüldü.
Edinilen bilgiye göre olay, Yağhaneler, 538 Sokak'taki tek katlı boş ve uzun süredir kullanılmayan bir binada, gece saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Binadan alevler yükseldiğini gören çevre sakinleri durumu polise ve itfaiyeye bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alev topuna dönüşen binaya su sıkarak müdahale etti. 3 ayrı noktadan yapılan söndürme çalışmaları sonucu yangın, çevreye sıçramadan kısa sürede söndürüldü. Herhangi bir can kaybı ve yaralanan kişinin olmadığı yangında, bina tamamen yanarak kül oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ALSANCAK'TAKİ YANGIN

Alsancak Kıbrıs Şehitler Caddesi'ndeki bir kokoreç dükkanında çıkan yangın vatandaşlara korkulu anlar yaşattı. İtfaiye ekipleri tarafından çevre binalara sıçramadan söndürülen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.
Edinilen bilgiye göre olay Alsancak, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, 123 numarada bulunan bir kokoreççi dükkanında gece, saat 02.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; kokoreç dükkanının ocağındaki bacada biriken yağ tabakası, aşırı ısınma sonucu bir anda alev aldı. Dükkanın içine bacadan yayılan alev topu nedeniyle çalışanlar kendini dışarı son anda attı. Alevleri gören vatandaşların ihbarı üzerine itfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek söndürme çalışmalarına başladı. İtfaiye ekiplerinin güçlükle söndürebildiği yangın sırasında ölen ya da yaralanan olmadı. Çevre binalara sıçramadan söndürülen yangın vatandaşlara ve Kıbrıs Şehitleri esnafına korkulu anlar yaşattı. Yangının kesin çıkış nedeninin yapılacak bilirkişi incelemesi sonucunda netlik kazanacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*