İzmir'de Beşiktaş hatıra ormanı kuruluyor

İzmir'de Beşiktaş hatıra ormanı kuruluyor.13057
  • Giriş : 24.06.2009 / 12:48:00

Ege Beşiktaş Kongre Üyeleri Derneği ve Ege Orman Vakfı işbirliğinde İzmir'de oluşturulacak Beşiktaş Hatıra Ormanı'nın ilk fidanı, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören tarafından dikildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bornova ilçesi Laka Ağaçlandırma sahasında Beşiktaş Hatıra Ormanı oluşturulması için ayrılan alanda fidan dikme töreni düzenlendi.

Ormana ilk fidanı diken kulüp başkanı Demirören, ''Buradaki her fidan Beşiktaşlı olacak. Bu kampanyayı Türkiye geneline yayarak, bütün dernekleri fidan dikmeye davet edeceğiz'' dedi.

Demirören, bir gazetecinin İzmir'de maçlarını oynayıp oynamayacaklarınına ilişkin sorusu üzerine, Turkcell Süper Lig'de maçların nerede yapılacağına Futbol Federasyonu'nun karar verdiğini belirtti.

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına ilişkin olarak Demirören, törene fidan dikmek için geldiklerini, Futbol konuşmayacağını ifade etti.

Ege Orman Vakfı ve Bakioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu da 50 yıl önce yeşil bir alan olan fidan dikimi yaptıkları yerin, yangınlarla zaman içinde bozkır haline geldiğini, bu bölgede 2000 yılından beri ağaçlandırma çalışması sürdürdüklerini ve 1 milyonunu üzerinde fidan diktiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*