İzmir'de bomba alarmı

  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

İzmir'in Karabağlar semtindeki postaneye bırakılan, daha önce bombalı bir paketin gönderildiği adrese iletilmek üzere teslim edilen şüpheli paket, uzman ekiplerce imha edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Bunun üzerine görevliler, durumu polise bildirdi. Paket üzerindeki gönderici bilgilerinin doğru olmadığını belirleyen polis, bomba uzmanı ekiplerini çağırdı. Postaneden boş bir arsaya götürülen paket, burada fünyeyle kontrollü olarak patlatıldı.

Polis, paketin içinden çıkan malzemelerle ilgili bilgi vermezken, malzemenin incelenmesi için Polis Kriminal Laboratuvarına gönderildiğini belirtti. Polisin, daha önce söz konusu adrese bombalı paketin Karabağlar semtinden gönderilmesi nedeniyle, bölgedeki postane ve kargo şirketlerini uyardığı öğrenildi.

Kemalpaşa ilçesi 8 Eylül Mahallesi'ndeki bir kargo şirketinin deposunda, iki ay önce, uyuşturucu suçundan sabıkası bulunan M.A'nın adresine teslim edilmek üzere gönderilen paket patlamıştı. Patlamada, kargo deposunda hasar meydana gelirken, çalışan görevli de hafif yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious