İzmir'de bomba paniği

İzmir'de bomba paniği .4015
  • Giriş : 18.10.2007 / 11:12:00

İzmir'de Karabağlar Ülkü Ocağı binası önüne konulan bomba büyük gürültüyle patladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de 2 hafta önce peşpeşe patlayan ve 1 kişinin öldüğü, 9 kişinin yaralandığı bombalı saldırıların ardından bu kez kimliği belirsiz kişilerce Karabağlar Ülkü Ocağı'na konulan bomba gürültüyle patladı. Paniğe neden olan patlama ardından ev ve bazı araçların camları kırıldı. Polis, bombalı saldırıyla ilgili araştırma başlattı.

Bugün saat 01.00 sıralarında 4013 Sokak'ta bulunan Karabağlar Ülkü Ocağı binası önüne konulan bomba büyük gürültüyle patladı. Patlama ardından uyuyan veya uyumaya hazırlanan semt sakinleri, yaşadıkları paniğin ardından sokağa çıktı. Patlamayla birlikte Ülkü Ocağı ile çevredeki bazı ev ve araçların camları kırılırken hasar oldu. Patlamada ölen ve yaralanan olmadı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile bomba uzmanları alarma geçerken güvenlik şeridiyle kapatılan bölgede araştırma başlattı. Toplanan parçalar, bombanın türünün belirlenmesi için inceleme altına alındı.

ŞİRİNYER SEMTİNDE BOMBA CAN ALMIŞTI

İzmir'in Şirinyer semtindeki Menderes Caddesi üzerinde de 2 Ekim'de peşpeşe iki patlamameydana gelmişti. Sabah saatlerinde parka bırakılan bombanın patlamasıyla iki kişi yaralanmış, 3.5 saat sonra aynı bölgede mobilete yerleştirilmiş ikinci bombanın patlamasıyla da Atilla Eraslan hayatını kaybederken, 7 kişi de yaralanmıştı. Emniyet yetkilileri iki patlama arasında bağlantı olup olmadığı ve saldırıları düzenlene kişelere yönelik araştırmalarının devam ettiğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious