İzmir'de cinayet: 2 erkek cesedi bulundu

  • Giriş : 21.06.2007 / 18:33:00

İki erkek cesedinin bulunması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında katil zanlısı yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir'in Ödemiş ilçesinde bir kuyuda iki erkek cesedinin bulunması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında katil zanlısı yakalandı. Zanlının, her iki cinayeti de “atılan iftira” nedeniyle işlediğini itiraf ettiği öğrenildi.

Ödemiş'e bağlı Küçükavulcuk köyü Çeşme Deresi mevkisindeki bir kuyudan koku gelmesi üzerine vatandaşlar tarafından İlçe Jandarma Komutanlığına ihbarda bulunuldu.

Ağzı dar, alt kısmı ise geniş olduğu belirlenen kuyuda jandarma yetkililerince yapılan inceleme sırasında ağır koku nedeniyle aşağıya inilemeyince, kepçe ile kuyunun ağzı açıldı. Olay yerinde gaz maskesiyle çalışan Ödemiş İlçe İtfaiye ekiplerinin, kuyunun dibinde bulduğu erkek cesedinin, daha sonra yapılan incelemesinde bir süredir kayıp olduğu bildirilen Cemal Dingençoğlu'na (30) ait olduğu belirlendi.

Cesedin bulunmasıyla birlikte jandarma ekiplerinin geniş çaplı soruşturması sonucu gözaltına alınan iki şahıstan H.S'nin (28) suçunu itiraf ettiği, kuyuda ikinci bir cesedin daha bulunduğunu söylediği öğrenildi.

Bunun üzerine kuyuda yeniden yapılan incelemede çürümüş halde bir başka erkek cesedi daha bulundu.
H.S'nin verdiği ifadede, ikinci cesedin Mehmet Aydın adlı kişiye ait olduğunu, bu şahsın, bir hayvan hırsızlığı olayına adını karıştırdığını, bunun gururuna dokunduğunu söylediği öğrenildi.

Mehmet Aydın ile ormanlık alanda içki içerken tartıştıklarını, aralarında çıkan kavga sonucu Aydın'ı öldürerek bir kuyuya attığını belirten H.S'nin, komşu oldukları Cemal Dingençoğlu ile de esrar yüzünden tartıştıklarını, av tüfeği ile üzerine yürüdüğünü iddia ettiği Dingençoğlu'nun elinden tüfeği alarak onu öldürüp,cesedini aynı kuyuya attığını söylediği bildirildi.

Ödemiş Cumhuriyet Savcılığınca başlatılan soruşturma çerçevesinde ikinci ceset, 17 Şubat 2007 tarihinden bu yana kayıp olan Mehmet Aydın'a ait olup olmadığının anlaşılması için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious