İzmir'de cinayet

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

İzmir'in Eşrefpaşa semtinde Diş Hekimi Zekiye Gökşin'e muayenehanesinde tecavüz ederek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan A.E. (32) ve iki arkadaşının yargılanmasına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya A.E'nin avukatı İlahi Öz, müvekkilinin polisteki ve savcılıktaki ifadelerini baskı altında imzaladığını söylemesi üzerine çekilmesi damgasını vurdu. Öz, zanlı A.E'nin daha önceki ifadelerinin altında kendisinin de imzasının bulunduğunu aktararak, ''Yasaya göre görevimi ihmal ettiğim gibi bir durum söz konusu oluyor. Çekilme talebinde bulunuyorum. ' dedi. Mahkeme Öz'ün, bu yöndeki talebini kabul ettii.

Davaya 'adam öldürme, cinsel saldırı ve yağma sularından yargılanan A.E'nin yanı sıra ona yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan T.K (33) ve M.T de (40) katıldı. Mahkemede ilk olarak dinlenen cinayet zanlısı A.E, Zekiye Gökşin ile 6 aylık bir birlikteliğinin olduğunu ve kendisini terk etmek istediği için onu öldürdüğünü öne sürdü.

A.E'ye mahkeme tarafından polisteki ve savcılıktaki ifadelerinin tam tersini söylediği hatırlatınca, ''Bunları baskı altında imzaladım'' dedi ve kabul etmedi. A.E, ayrıca önceki ifadelerinde kendisine çeşitli şekillerde yardım ettiğini söylediği T.K ile M.T'nin de bir suçunun bulunmadığını öne sürdü.

Mahkeme A.E'nin açıklamalarından sonra CMK gereği atanan avukat İlahi Öz'e söz verdi. Öz, zanlının polisteki ve savcılıktaki ifadelerinde yanında bulunduğunu ve altına imza attığını hatırlattı. Öz, A.E'nin mahkemeye önceki ifadelerinde baskı gördüğünü söylemesine dikkat çekerek, ''Yasaya göre görevimi ihmal ettiğim gibi bir durum söz konusu oluyor. Çekilme talebinde bulunuyorum.'' değerlendirmesini yaptı. Mahkeme bu isteği kabul ederek başka bir avukat atanmasına karar verdi.

Yeni avukatın atanmasıyla başlayan duruşmada konuşan Zekiye Gökşin'in babası Yaşar Gökşin, kızının birisiyle 6 ay birlikte yaşaması durumunda mutlaka haberlerinin olacağını belirtti. İki tarafı da dinleyen mahkeme zanlıların tutukluluk halinin devamına karar verdi. Davayı da ileri bir tarihe erteledi.

Söz konusu olay 25 Ağustos'ta yaşandı. İzmir'in Eşrefpaşa semtinde diş hekimliği yapan Zekiye Gökşin (40) muayenehanesinde öldürülmüştü. Üzerinde sadece doktor önlüğü bulunan ve ağzına bez parçası sokulan Gökşin'in tecavüze uğradığı belirlenmişti. Soruşturmayı yürüten polis, Gökşin'i öldürdüğü belirlenen A.E. ve T.K. ile bu iki zanlıya yardım ettiği tespit edilen M.T.'yi yakalamış, zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious