İzmir'de Cumhuriyet Mitingi yapılacak

İzmir'de Cumhuriyet Mitingi yapılacak.22966
  • Giriş : 04.06.2009 / 15:00:00

Cumhuriyet İçin Güç Birliği grubu 21 Haziran Pazar günü, İzmir'deki Gündoğdu Meydanı'nda miting yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çeşitli sivil toplum örgütleri ve bazı siyasi partilerin oluşturduğu Cumhuriyet İçin Güç Birliği üyesi grup, Gümrük'teki eski Emekli Sandığı binası önünde basın açıklaması yaptı.

Birlik Dönem Sözcüsü Erdoğan Özer, grup adına yaptığı açıklamada, ''17 Mayıs 2009'da baskı, tehdit ve karalamaya karşın binlerce insanın Ankara Tandoğan Meydanı'nı doldurduğunu'' söyledi.

''Sınırların, mayın temizleme gerekçesiyle yabancı devletlere, özel tekellere, özellikle bölgede siyasi hesapları olan ABD destekli İsrail'e açılması için yasa çıkarıldığını'' ileri süren Özer, yoksul köylülerin feryat ederken, bu sınır bölgesindeki toprağın yabancı tekellere kiralanmak istendiğini savundu.

Ekonomik krizin giderek derinleştiğini ve işsiz sayısının arttığını iddia eden Özer, Cumhuriyetin yargı kurumları, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay için siyasi baskıları artıracak değişiklerin planlandığını öne sürerek, şöyle devam etti:

''Ergenekon tertibine karşı yurtsever aydınlarla dayanışma için, hukuksuzluğa karşı hukuk devleti için, baskı ve tehditlere karşı tam bağımsız ve demokratik Türkiye için, vatanımızın ve ulusumuzun birliği için yine Gündoğdu Meydanı'nda olacağız.

Atatürk devrimlerini, vatanının ve ulusun birliğini, hukukun üstünlüğünü savunmak için bayrağını al Gündoğdu'ya gel.''

İzmir'deki çeşitli sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de katıldığı açıklamanın ardından, grup üyeleri dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*