İzmir'de domuz gribi alarmı

İzmir'de domuz gribi alarmı.7467
  • Giriş : 24.06.2009 / 22:45:00

İzmir'de, yüksek ateş şikayetiyle, domuz gribi olabileceği şüphesiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan hasta hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İl Sağlık Müdürü Mehmet Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüksek ateş şikayetiyle önceki gün Bergama Devlet Hastanesine başvuran ve daha sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen E.K'nin (61) yaşamını yitirdiğini açıkladı. Özkan, hastanın, hipertansiyon, diyabet gibi çeşitli rahatsızlıkları bulunduğunu, vakanın "domuz gribi" olmasının çok zayıf bir ihtimal olarak göründüğünü ancak Ankara'ya gönderilen kan örneklerinin sonuçlarının beklenmesi gerektiğini belirtti. Hastanın hayatını kaybetmesinin ardından cumhuriyet savcısı, ölüm tespit tutanağı için Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitti.

HOLLANDA'DAN GELMİŞTİ

Mehmet Özkan, öğlen saatlerinde yaptığı açıklamada, Bergama'daki hastaneye başvuran hastanın burada intaniye uzmanı bulunmadığı için Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiğini belirterek, "Hastanın özelliği, bugün itibarıyla 12 gün önce Hollanda'dan gelmiş olması. Bergama'daki uzman doktor, hastanın intaniye uzmanınca muayenesini uygun görmüş. Bu, vakanın domuz gribi olduğu anlamına gelmiyor. Hastadan ihtiyaten örnek aldık ama birinci önceliğimiz domuz gribi değil" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*