İzmir'de domuz gribi şüphesi

İzmir'de domuz gribi şüphesi.7467
  • Giriş : 29.05.2009 / 12:23:00

İzmir'de yurt dışından gelen ve yüksek ateş şikayeti olan bir kişi, domuz gribi şüphesiyle hastanede kontrol altına alındı. Hastanın tedavisi sürerken, domuz gribine yönelik bir bulgu tespit edilmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Edinilen bilgiye göre, kısa bir süre önce Avusturya'dan İzmir'e bir yakınını ziyarete gelen bir kişi, yüksek ateş şikayetiyle dün gece İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu.

Hastanenin Bulaşıcı Hastalıklar Servisi'nde tedavi altına alınan hastaya, hastane doktorlarıyla İl Sağlık Müdürlüğünde görevli bulaşıcı hastalıklar uzmanları müdahale etti.

İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanın tedavisinin sürdüğünü, ancak domuz gribine yönelik bir bulgu tespit edilmediğini anlattı.

Hastanın ateşini düşürmeye yönelik antibiyotik tedavisi uygulandığını ifade eden Özkan, ''Hastanın ateşi, antibiyotik tedavisiyle 37 dereceye düştü. Antibiyotik tedavisiyle bir hastanın ateşi 39'dan 37 dereceye düşünce, domuz gribi şüphesinden uzaklaşılır, bakteriyel enfeksiyon ön plana çıkar. Büyük ihtimalle hastadan domuz gribine yönelik numune alınmayabilir. Uzmanlar bugün karar verecek. Hastanede karantina alınmasını gerektirecek bir durum yok'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*