İzmir'de etkili yağış evi çökertti

İzmir'de etkili yağış evi çökertti.20860
  • Giriş : 31.10.2006 / 00:00:00

Yağmur nedeniyle meydana gelen toprak kayması bir evi kısmen çökertti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yağış nedeniyle maddi hasarlı ve yaralamalı kazalar meydana geldi. Narlıdere İlçesi'nde ise yağan yağmur nedeniyle bir evin tuvalet ve mutfak kısmı çöktü.İzmir'de dün akşam saatlerinde başlayan yağış nedeniyle çok sayıda evi ve işyerini su bastı. Narlıdere İlçesi'nde yağan yağmur nedeniyle meydana gelen toprak kaymasında bir evin tuvalet ve mutfak kısmı çöktü. Çökme olayı, Harman Sokak 24 numaradaki evde ikamet eden Şeref Zengin ve eşi Şükriye Zengin'in, çocukları Akın (15) ve Mutlu (19) ile birlikte oturdukları sırada akşam yağan yağmur nedeniyle toprağın kayması sonucu meydana geldi. Zengin ailesinin evlerinin önüne 3 gün önce müteahhit bir firma tarafından inşaatı yapılacak olan binanın temeli kazılınca oluşan çukurluk alana yağmur suları doldu. Kazılan yerle bitişik vaziyette olan kerpiç evin mutfak ve tuvaletinin bulunduğu bölüm, yağmur sularının toprağı kaydırması nedeniyle büyük bir gürültüyle çöktü. Evin tuvalet ve mutfak kısmının duvarının çökmesi sonucu duvarla birlikte eşyalar da temel için kazılan çukura düştü. Çökme olayı sırasında evin salon bölümünde oturan Zengin ailesi neye uğradıklarını şaşırdı. Ölen ya da yaralananın olmadığı olay karşısında büyük şok yaşayan Zengin ailesi, evlerinin kira olduğunu dile getirerek devletten yardım istedi.
Yağan yağmurla birlikte yükselen suların ortasında arıza yapan sürücüler polis ve AKS 110 ekiplerinden yardım istedi. Diğer yandan Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi'nin zemin katında bulunan kantin ve sınıflara yağmur suları doldu. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı, İZSU ve AKS 110 ekipleri, tıkanan mazgalları açmak için seferber oldu.
İzmir Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, metrekareye düşen yağış miktarının 75 kilogramı bulduğunu, yağmurun bugün öğlen saatlerine kadar devam edeceğini kaydetti. Yetkililer, yağışların neden olabileceği olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, taşkın, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların hazırlıklı olmaları gerektiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious