İzmir'de fidye operasyonu

  • Giriş : 19.06.2007 / 17:42:00

2 kişi, parayı getirmesi için serbest bıraktıkları babanın durumu polise bildirmesi üzerine yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de, baba ile oğlunu kaçırarak 45 bin YTL fidye istedikleri ileri sürülen 2 kişi, parayı getirmesi için serbest bıraktıkları babanın durumu polise bildirmesi üzerine yakalandı.

İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğine başvuran Selahattin Sabırlı (54), 8 kişinin oğlu Okan Sabırlı (22) ile kendisini kaçırdığını, bir eve götürüldüklerini ve dövüldüklerini bildirdi. Sabırlı, oğlunu rehin olarak tutan bu kişilerin kendisinden 45 bin YTL istediklerini, parayı bulması için serbest bıraktıklarını söyledi.

Sabırlı'nın ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, Okan Sabırlı'nın alıkonulduğu adresi tespit etti. Buca ilçesinin Şirinyer semtindeki eve operasyon düzenleyen polisler, Okan Sabırlı'yı kurtardı. Evde bulunan zanlılardan Y.A. ile babası H.A. yakalandı. Kurtarılan Okan Sabırlı'nın yüzünde ve vücudunda darp izleri olduğu görüldü.

Gözaltına alınan H.A. ile oğlu Y.A'nın İstanbul'da kuyumculuk yapan bir akrabaları olduğunu; Okan Sabırlı'nın bu kuyumcuyu sahte altın satmak suretiyle 45 bin YTL dolandırdığını ve bu nedenle Sabırlı'yı kaçırdıklarını ileri sürdükleri öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, olaya karıştığı iddia edilen 6 kişinin daha arandığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious