İzmir'de fuhuş operasyonu

İzmir'de fuhuş operasyonu.16693
  • Giriş : 08.05.2009 / 11:24:00

İzmir'de polisin geçen hafta fuhuş çetelerine yönelik düzenlediği operasyon kapsamında 28 üyesi tutuklanan şebekenin elemanı olduğu ileri sürülen kişi ile Rus uyruklu eşi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda, fuhuş çetesinin elinden kurtarılan ve Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilen Azerbaycan uyruklu Elnura Movsumova ve Rafiga Hajiyeva ile Özbekistan uyruklu Umida Egamberdieva, polise yeniden ifade vermek istediklerini bildirdi.

Ahlak Büro Amirliğine getirilen yabancı uyruklu 3 kadın, fuhuş şebekesinin üyesi olduğunu öne sürdükleri Orhan O. ile Rus uyruklu eşi Svetlana K'nin kendilerini döverek fuhşa zorladığını iddia etti.

Kadınların daha önce polise verdiği ifadede, Orhan O. ile eşi Svetlana K'den korktukları için hiç bahsetmediklerini ve şikayetçi olmadıklarını, 28 kişinin tutuklandığını öğrendikten sonra Orhan O. ile eşini ihbar etmeye karar verdiklerini söyledikleri öğrenildi.

Bunun üzerine, polis ekipleri, Orhan O. (28) ile eşi Svetlana K'yi (24) gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan çift, adliyeye sevk edildi.

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a gelen ihbar mektubu üzerine geçen hafta başlatılan operasyonda, kentte fuhuş organizasyonlarını yürüttükleri ve birlikte çalıştıkları belirlenen 7 grubun 2'si kadın 7 elebaşının da aralarında bulunduğu 49 kişi ile bu gruplarca fuhşa zorlandığı ileri sürülen 2'si Türk 33 kadın yakalanmıştı.

Adliyeye sevk edilen 49 kişiden 28'i tutuklanmış, diğer kişiler serbest bırakılmıştı. Fuhuş yaptırıldığı ileri sürülen kadınlar, sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*