İzmir'de hırsızlık operasyonu!

İzmir'de hırsızlık operasyonu!.13643
  • Giriş : 27.02.2009 / 10:41:00

İzmir'in Bayraklı ve Konak ilçelerinde 1 iş yeri ile 2 evden hırsızlık yapmak istedikleri öne sürülen 6 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hırsızlık ihbarı üzerine Bayraklı ilçesi Çay Mahallesi 137 Sokak'taki iş yerine giden polis ekipleri, taksiye binerek kaçmaya çalışan zanlıyı takibe aldı. Bir süre sonra taksiden inerek başka taksiye binen O.D. (20) polis tarafından yakalandı.

O.D'nin, iş yerinden 2 dizüstü bilgisayar çaldığı, bindiği taksinin şoförüne para yerine çaldığı dizüstü bilgisayarlardan birini verdiği belirlendi. Diğer dizüstü bilgisayar ise bindiği ikinci taksinin ön koltuğunun altında bulundu.

Konak ilçesi Hatay semti 197 Sokak'ta bir eve 4 kişinin girmeye çalıştığını gören vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine giden polis ekipleri kovalamaca sonucu zanlılardan A.K. (20), E.A. (19) ve Ü.Ç'yi (20) yakaladı. Ara sokaklara giren 1 zanlı kaçtı. Yol kenarında zanlıların kaçarken attıkları demir makası, kar maskesi ve çeşitli gereçler bulundu.

Zanlıların sokaktaki bir evin penceresinin demir korkuluğunu kesmeye çalıştıkları tespit edildi.

Alsancak semtinde devriye gezen polis ekibini görünce kaçmak isteyen C.Ş. (20) ve S.P. (21) de yakalandı.

Gözaltına alınan 2 kişinin üzerinden hırsızlık amacıyla kullanıldığı belirtilen tornavida ve İngiliz anahtarı çıktı. Zanlıların, 1382 Sokak'ta Hüseyin Bilen'e ait evin çelik kapısını zorladıkları ve açamadıkları kaydedildi.

Zanlılar, işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*