İzmir'de kaçak LPG istasyonu alarmı

İzmir'de kaçak LPG istasyonu alarmı.16692
  • Giriş : 25.05.2009 / 22:22:00

İzmir Valiliğinde kaçak LPG istasyonlarıyla mücadele amacıyla toplantı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir Valisi Cahit Kıraç, kaçak LPG istasyonlarıyla mücadelede bütün kurum ve kuruluşların üzerine düşeni yapacağını belirterek, ''Halkımıza bir zarar vermeden gayri kanunu durumu ortadan kaldıracağız'' dedi.

İzmir Valisi Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Vali Yardımcısı Mustafa Erdoğan, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Ziya Can ile ilgili birim müdürlerinin katıldığı toplantı basına kapalı gerçekleşti.

Toplantı sonunda gazetecilere açıklama yapan Vali Kıraç, kaçak LPG istasyonları konusunda ilgili bütün amirlerin konuyu takip edeceğini ve herkesin üzerine düşeni yapacağını söyledi. Belediye ekiplerinin hemen yıkımlara başlayacağını, istasyonların elektriğinin kesileceğini, polisin zabıtaya destek olacağını ve mührü bozan iş yerleriyle ilgili suç duyurularının yakından takip edileceğini belirten Vali Kıraç, şunları kaydetti:

''Büyükşehir belediyemiz ruhsatsız alanlardaki teçhizatları ortadan kaldıracak. Zabıtayla polis de 24 saat bu durumu takip ederek, insanlarımıza bir patlamada ya da yangında zarar vermemesi adına İzmir'deki bu gayri kanuniliği ortadan kaldırmak için gayret gösterecek. Şu ana kadar Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlık, emniyetimiz ilgili kuruluşlar değişik zamanlarda bu işe müdahil olmasına rağmen hukuksuzluk bir şekilde sürmüş gitmiş. Bunu zabıta tedbirleriyle insanlara zarar vermeyecek boyuta getireceğiz. Büyükşehir başkanlığımız, sanayi ticaret müdürlüğü elemanlarımız ve emniyetimiz konuyu takip edecekler. Gediz Elektrik Dağıtım Şirketimiz de elektrik açısından konuyu inceleyecekler. Halkımıza bir zarar vermeden gayri kanunu durumu ortadan kaldıracağız. İlgili bütün amirler bunu takip edecek. Belediyeyle, zabıtayla, polisle, ticaret müdürlüğüyle kime ne görev düşüyorsa gereğini yapacağız. Ayrıca suç duyurusunda bulunduğumuz işlemlerle ilgili durumun takibi için Başsavcımızla da görüşeceğim.''

Vali Kıraç, İzmir'de 16 kaçak LPG istasyonu bulunduğunu, 2008 yılında 8, bu yılın başından itibaren de 16 lisanssız çalışan istasyon tespit edildiğini, bu istasyonlara 2008'de 51 kere mühür fekkini bozmaktan savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*