İzmir'de kene paniği!

İzmir'de kene paniği!.8176
  • Giriş : 17.05.2009 / 10:02:00

İzmir'in Konak ilçesinde havaların ısınması ile birlikte ortaya çıkan keneler vatandaşı korkuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Korkudan sokağa çıkamaz hale geldiklerini dile getiren İzmirliler, kenelerin Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi(KKKA) virüsü taşımasından korktuklarını ifade etti.
Yeşil alanlarda ortaya çıkan keneler şimdi de sokaklarda görülmeye başladı. İkiçeşmelik Caddesi, Şehit Nedim Tuğaltay Mahallesi'ni saran keneler yüzünden tedirgin olduklarını söyleyen vatandaşlar, yetkililerin konuya karşı duyarsız olduğunu iddia etti. Başta 841 Sokak olmak üzere sokakların birçoğunda ya duvarlarda ya da pencere kenarlarında çok sayıda kenenin bulunduğunu öne süren mahalle sakinleri konu ile ilgili bütün yetkililere başvurduklarını söyledi. Kendileriyle kimsenin ilgilenmediğini ifade
eden Şehit Nedim Tuğaltay Mahallesi Muhtar Azası Mehmet Yıldız, "her yeri aradık. O başka bir numara veriyor, bir diğeri başka bir numara veriyor. Yetkililerin burayı ilaçlaması lazım bence İlla burada yaşayan çocuklarımızdan birisinin mi ölmesi gerekiyor?" diyerek tepkisini dile getirdi. . Kenelerin evine kadar girdiğini belirten Hasan Budak (45) ise ilaç alıp evlerini kendilerinin ilaçladığını ancak tüm çabalarına rağmen sokaktan kene gelmeye devam ettiğini iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*