İzmir'de kredi kartı dolandırıcılığı

İzmir'de kredi kartı dolandırıcılığı.8027
  • Giriş : 01.11.2008 / 21:12:00

Trabzonsporlu futbolcu Serkan Balcı'nın kardeşinin, İzmir'de eğlenmek için gittiği gece kulübünde hesabı ödediği kredi kartlarından 160 bin YTL çektikleri ileri sürülen 5 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, futbolcu Balcı'nın üniversite öğrencisi kardeşi Serhat Balcı İzmir Emniyet Müdürlüğüne başvurarak, eğlenmek için Basmane semtindeki bir gece kulübüne gittiğini, hesabı kredi kartları ile ödeyip geç saatlerde ayrıldığını, sabah evinde uyandığında kredi kartlarının cüzdanında olmadığını gördüğünü bildirdi.

Bunun üzerine banka görevlileri ile görüştüğünü belirten Serhat Balcı, kredi kartlarının hesaplarından 160 bin YTL çekildiğini öğrendiğini, kartlarını kullanan kişilerin bulunmasını istedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri banka yetkilileriyle yaptıkları görüşme sonucu, Serhat Balcı'nın kaybolan kredi kartları ile eğlendiği gece kulübündeki pos cihazından yüklü miktarda ödeme yapıldığı, ayrıca gece kulübünün yakınındaki ATM makinelerinden nakit para da çekildiği, bunların toplamının 160 bin YTL'yi bulduğu anlaşıldı.

Bunun üzerine Balcı'nın eğlendiği gece kulübünün işletmecisi İ.M, kasiyer M.M, şef garson A.K, çalışanlar E.H. ve M.İ.M, gözaltına alındı. Sorgulanan 5 kişinin, Balcı'nın kredi kartları ile pos cihazından ödeme tahsilatı ve ATM makinesinden nakit para çektiklerini kabul ettikleri, ancak Balcı'nın gece kulübündeki hesabının 160 bin YTL tutması nedeniyle bu işlemleri gerçekleştirdiklerini ileri sürdükleri öğrenildi. Şüpheliler ayrıca, kredi kartlarını, tahsilatı yaptıktan Balcı'ya verdiklerini iddia ettiler.

Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan 5 kişi adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*